250 Suriyeli yetime eğlence düzenlendi
İHH İnsani Yardım vakfı, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Suriyeli 250 yetime eğlence programı yapıldı.
Suriye, Türkiye 02.05.2014

Halep, Hama ve İdlib'deki saldırılarda babalarını kaybederek Hatay'a sığınan Suriyeli 250 yetim çocuk, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın "Yetim Dayanışma Günleri" etkinliğinde eğlendi.

[videoGaleri-440]

İHH Suriye Çalışmaları Koordine ve Lojistik merkezindeki etkinliğine katılan çocuklar, palyaçonun gösterisini izledi, oyun parkında eğlenerek, çizgi film karakteri kostümü giyen animatörlerle dans etti.

Programda çocuklara ayrıca yemek,dondurma ve pamuk şeker ikram edildi. Çocuklara eğlenceden sonra oyuncaklar da dağıtıldı.Yetim Dayanışma Günleri kapsamında 300 gıda ve temizlik paketi dağıtıldı, eğitimine devam eden 450 yetim kıza kuranı kerim ve oyuncaklar dağıtıldı.

Ayrıca Suriye içerisindeki kamplarda 28 hisse akika kurbanı kesilerek yetim ailelerine dağıtıldı. 300 yetime ise hediye elbiseler giydirildi.Farklı coğrafyalarda yetimlere farklı etkinlikler düzenleyen İHH ekipleri Suriye'de ki devam eden saldırılarda çocuklara bir kaç saatliğine de olsa yaşadıkları travmayı unutturmayı amaçlıyor.

Suriye'de ki yetimlere yönelik benzer etkinlikler ayda en az bir kere yapılarak çocuklara psikolojik destek sağlanacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.