3. yılına giren Suriye direnişine Türkiye’den binlerce selam
Türkiye’de binlerce insan Suriye direnişinin 3. yıldönümünde Esed ve Baas Rejimini protesto için sokaklardaydı.
Suriye, Türkiye 20.03.2013

15 Mart 2011 tarihinde Suriye’nin Deraa kentinde öğrencilerin lise duvarına yazdıkları rejim karşıtı sloganlar sebebiyle gözaltına alınmaları ile başlayan ve tüm ülkeye yayılan halk ayaklanması 3. yılına girdi.

Türkiye’nin pek çok ilinde direnişin yıldönümünde Suriye halkına destek vermek için basın açıklaması ve yürüyüşler düzenlendi.

İstanbul, Van, Samsun, Diyarbakır, Kayseri, Afyon, Manisa, Adana, Çorum, Trabzon, Muş, Sivas, Yalova, Nevşehir, Kocaeli, Batman ve Isparta’da sokaklara dökülen binlerce insan Suriye’nin tanık olduğu insanlık dışı katliamları protesto etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın da bileşenlerinden biri olduğu Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, ülkedeki olayların başlamasının 3'üncü yıl dönümü dolayısıyla ilan edilen "Suriye Halkıyla Dayanışma Haftası" kapsamında 34 farklı ilde çeşitli programlar düzenleneceğini duyurdu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.