34. Afrika Sağlık Kongresi
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Wow Kongre Merkezi'nde 30 ülkenin katılımıyla düzenlenen 34. Afrika Sağlık Kongresi’nde "Türkiye ve İHH perspektifinden Afrika deneyimleri ve sorun alanları" konularında sunum gerçekleştirdi.
Afrika 16.07.2017

Dünya Müslüman Tıp Birlikleri Federasyonu (FIMA), Sağlık Bakanlığı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Hayat Vakfı'nın ortaklığında düzenlenen "34. Afrika Sağlık Kongresi" tamamlandı.

Kongreye 60'ın üzerinde ülke ve 700 civarında uluslararası katılımcı, bakanlar ve üst düzey bürokratlar katıldı. FIMA'nın yanı sıra, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın da içerisinde bulunduğu 50'ye yakın sivil toplum kuruluşu temsilcisi, hayırsever ve akademisyen tebliğ sundu.

dflwo7ixyaakn0s.jpg

Erdoğan destek verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1998 ve 2007'de destek verdiği etkinlik üçüncü kez Türkiye'de gerçekleştirildi.

Kongrede İslami perspektifte tıp eğitimi ve tıp etiği, küresel sağlık kapasitesinin artırılması, Müslüman tıp öğrencileri arasında dayanışma ve bilinçlendirme buluşmaları, tanı ve tedavi hizmetlerinin İslami hassasiyetler çerçevesinde verilmesine yönelik tecrübe paylaşımı ve uluslararası sağlık yardım temalı oturumlar düzenlendi.

dfmho8zxuaaufhd.jpg

Bülent Yıldırım sunum yaptı

Wow Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongrede İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da "Türkiye ve İHH perspektifinden Afrika deneyimleri ve sorun alanları" konularında sunum gerçekleştirdi.

Bilindiği üzere İHH İnsani Yardım Vakfı, yıllardır, Afrika’nın birçok noktasında katarakt ameliyatları, su kuyuları, sağlık taraması, zirai faaliyetler ve meslek edindirme gibi alanlarda çalışma yürütüyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Mesut Şen’in şahitlikleri
Mesut Şen’in şahitlikleri
Uzun yıllardır İHH’da görev yapan Mesut Şen, vakfın YouTube kanalına konuk oldu. Şen, yıllar boyu yaptığı uzun seyahatlerde kendisine emanet edilen hikayeleri izleyicilere aktardı.
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Doğu Türkistanlı Reyhangül Ahmet, İHH'nın YouTube kanalına konuk oldu. Reyhangül, yurt dışına çıkmak istediklerinde “Türkiye’den başka bir yere gitmeyi düşünmedik bile” dedi.
Bir varmış, bir yokmuş
Bir varmış, bir yokmuş
Sürpriz yapmak için yola çıktılar, binlerce kilometre gittiler. Ancak yol, onlara da süprizler hazırlamıştı. Geri dönmek, hiç kolay olmadı. "Bir Sürpriz Yap", İHH Youtube Kanalı’nda yayınlandı.