Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

39 ilçe istişare toplantısında buluştu

İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Teşkilatı Genişletilmiş İstişare Toplantısı, Başakşehir’de İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı, İstanbul ilçeleri, ilçe temsilcilikleri ve partner kuruluşların katılım sağladığı Genişletilmiş İstişare Toplantısı, iki ayrı oturumda gerçekleştirildi. Program, Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı. 39 ilçeden mahalle sorumlularının da katıldığı toplantı Başakşehir Çınar Kongre Merkezi’nde icra edildi.

Minik gönüllülerin ezgilerini seslendirmek üzere sahne aldığı program daha sonra İHH Genel Sekreteri Durmuş Aydın’ın vakıf faaliyetlerini anlatması ile devam etti.

durmus-aydin.jpg

İyiliğin önemi

Durmuş Aydın’ın ardından İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıktı. İyilik yapmanın önemine değinen Bülent Yıldırım, “İyiliği yaygınlaştırmak küfrün hakimiyet alanını daraltmaktır. İyilik sadece bir yetimin başını okşamak ya da bir fakire yardımda bulunmak değildir. İyilik, onların fakirleşmesine neden olan durumları ortadan kaldırılmasını sağlamak ve bu yönde çaba sarf ederek onlara davetçi olmaktır” dedi.

bulent-yildirim1.jpg

Konuşmasının devamında gönüllü faaliyetlerde bulunuyor olmanın sorumluluk gerektirdiğini ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

“Gönüllü olarak çalışmaya girip gereken sorumluluğu almamak, işin sahibi gibi davranmamak. Bu şuna benziyor: nasıl ki nafile namaz kimseye farz veya vacip değil. Ama başlayıp yarıda bırakırsan kişiye vacip olur. Vakıf çalışmalarında görev almak kişinin kendi insiyatifindedir. Ama görev almışsan gereken sorumluluğu yerine getireceksin. Yani işi öğreninceye kadar gönüllüsün, işi öğrendiysen artık görevlisin. Bu sana farz olmuştur.”

detay.jpg

Kapanış

Program akışı; İHH İstanbul İl Başkanı Yaşar Kutluay’ın konuşması, ilçe temsilcileri ile partnerlerin sunumları ve dilek – temenniler ile son buldu.

ic.jpg

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

İyiliğin hikayesini çektiler
İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri ortaokul ve liseler arası İyilik Olsun Video Yarışması’nın kazananları, ödüllerini düzenlenen törenle aldı.
21.05.2019
Yeşil Cami’den Çad’a su kuyusu
Bayrampaşa Yeşil Cami İlme Hizmet Vakfı, Çad’a su kuyusu açılması için İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağışta bulundu.
20.05.2019
İyilik Olsun yarışması finalistleri belli oldu
İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri ortaokul ve liseler arası İyilik Olsun Video Yarışması’nın finalistleri belli oldu.
15.05.2019

SON HABERLER

 • Kurban'da 90 ülke ve bölgedeyiz
  02.07.2019
  İHH, 27 yılın verdiği tecrübe ile kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “İyilikte Payınız Olsun” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 90 ülke ve bölgesine yola çıkacak.
 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • İHH ekipleri Düzce’de
  19.07.2019
  İHH Arama Kurtarma Birimi’nde gönüllü 30 kişiden oluşan 2 ayrı ekip, yoğun yağış nedeniyle meydana gelen sel felaketi sonrasında Düzce’nin Akçakoca ilçesine ulaşarak çalışmalara başladı.
 • Yetim ailelerine destek
  16.07.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'de ihtiyaç sahibi 92 aileye sağmal inek ve koyun yardımında bulundu.
 • İzmir’den Suriye’ye yardım
  06.07.2019
  İzmir İHH İnsani Yardım Derneği ve Memur-Sen öncülüğünde temin edilen insani yardımların bulunduğu 4 TIR, Suriye'deki çadır kentlerde yaşamını sürdüren mültecilere dağıtılmak üzere yola çıktı.