Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

39 ilçe istişare toplantısında buluştu

İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Teşkilatı Genişletilmiş İstişare Toplantısı, Başakşehir’de İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı, İstanbul ilçeleri, ilçe temsilcilikleri ve partner kuruluşların katılım sağladığı Genişletilmiş İstişare Toplantısı, iki ayrı oturumda gerçekleştirildi. Program, Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı. 39 ilçeden mahalle sorumlularının da katıldığı toplantı Başakşehir Çınar Kongre Merkezi’nde icra edildi.

Minik gönüllülerin ezgilerini seslendirmek üzere sahne aldığı program daha sonra İHH Genel Sekreteri Durmuş Aydın’ın vakıf faaliyetlerini anlatması ile devam etti.

durmus-aydin.jpg

İyiliğin önemi

Durmuş Aydın’ın ardından İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıktı. İyilik yapmanın önemine değinen Bülent Yıldırım, “İyiliği yaygınlaştırmak küfrün hakimiyet alanını daraltmaktır. İyilik sadece bir yetimin başını okşamak ya da bir fakire yardımda bulunmak değildir. İyilik, onların fakirleşmesine neden olan durumları ortadan kaldırılmasını sağlamak ve bu yönde çaba sarf ederek onlara davetçi olmaktır” dedi.

bulent-yildirim1.jpg

Konuşmasının devamında gönüllü faaliyetlerde bulunuyor olmanın sorumluluk gerektirdiğini ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

“Gönüllü olarak çalışmaya girip gereken sorumluluğu almamak, işin sahibi gibi davranmamak. Bu şuna benziyor: nasıl ki nafile namaz kimseye farz veya vacip değil. Ama başlayıp yarıda bırakırsan kişiye vacip olur. Vakıf çalışmalarında görev almak kişinin kendi insiyatifindedir. Ama görev almışsan gereken sorumluluğu yerine getireceksin. Yani işi öğreninceye kadar gönüllüsün, işi öğrendiysen artık görevlisin. Bu sana farz olmuştur.”

detay.jpg

Kapanış

Program akışı; İHH İstanbul İl Başkanı Yaşar Kutluay’ın konuşması, ilçe temsilcileri ile partnerlerin sunumları ve dilek – temenniler ile son buldu.

ic.jpg

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

“Kalemin İzinde Sınırları Aşmak”
İHH İstanbul Kadın Kolları tarafından Nepal İslam Kültür Merkezi yararına düzenlenen "Kalemin İzinde Sınırları Aşmak" başlıklı hat sergisi, Türkiye Yazarlar Birliği’nin İstanbul Şubesi’nde açıldı.
23.09.2019
'Gençler Yetim Kardeşlerine Sahip Çıkıyor'
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile İHH İnsani Yardım Vakfı arasında “Gençler Yetim Kardeşlerine Sahip Çıkıyor” projesi için yapılan işbirliği protokolü yenilendi.
12.09.2019
85 miniğe sünnet organizasyonu
İHH ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği tarafından, Suriye'nin Fırat Kalkanı bölgesinde yer alan Karaköprü, Siccu ve Elbil kamplarında sünnet organizasyonu düzenlendi.
28.08.2019

SON HABERLER

 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • Toç Bir-Sen ile işbirliği protokolü
  14.11.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı ile Toç Bir-Sen arasında tarımdan sağlığa, eğitimden fidan dikimine ve yetim projesinden yardım çalışmalarına kadar bir çok alanda işbirliği protokolü imzalandı.
 • Tel Abyad ve Rasulayn’a yardım
  12.11.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçe merkezi ile kırsallarındaki 2 bin aileye insani yardımda bulundu.
 • AFAD başkanından İHH’ya ziyaret
  12.11.2019
  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu beraberindeki heyet ile İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
 • Mağdurlara 21 ton meyve
  11.11.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Bursalı çiftçilerin destekleriyle Suriye'nin kuzeyindeki çadır kentlerde yaşayan ailelere 21 ton meyve ulaştırdı.