Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Bursa'da yetim gecesi

İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi tarafından, Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Yetim Dayanışma Günleri" gecesi düzenlendi. Programda çocuklar, şiirler okudu, ilahiler söyledi ve çeşitli gösteriler yaptı.
02.04.2018 İnsan Hakları , Bursa

Etkinlikte konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, Bursa İHH olarak 5 bin 400 yetimi himaye ettiklerini söyledi. 

bursa-5.jpg

Yeryüzünü imar etmenin yolunun yetimlerin başlarını okşamaktan geçtiğini anlatan Kaptan, şunları kaydetti:

"Rabbimizin bizi iman etmemiz için yarattığı şu yeryüzünde, savaşlar, hastalıklar, afetler sebebiyle yüz binlerce çocuğumuz annesiz, babasız yaşam sürüyorlar. Yaşadığımız dünya yetim çocukların başlarını okşamadıkça daha da merhametsiz karanlık bir hale geliyor. Merhamet adeta dünyamızı terk edip gidiyor. Yeryüzünü imar etmenin, merhametin yeniden kalplerimizde yer bulmasının yolu, yetimlerin başlarını okşamaktan geçiyor."

bursa-1.jpg

Suriye'de 700 bine yakın çocuğun yetim kaldığını ifade eden Kaptan, "Bursa İHH olarak 5 bin 400 yetime hamilik yapıyoruz. Bu çocuklarımızın 350'si Bursa'da yaşayan yetim çocuklarımızdır. İHH olarak ise, yaklaşık 90 bin yetim çocuğumuzun elinden tutuyor, dertleri ile dertleniyoruz" dedi.

Pakistan Hubeyb Vakfı Başkanı Nedim Ahmed Khan ise, İHH'nin 2002 yılında Pakistan'da ilk yetimhanesini kurduğunu anlattı.

bursa-3.jpg

 Hubeyb Vakfının İHH ile başladığını söyleyen Khan, "Hubeyb, Türkiye bayrağını Pakistan'da dalgalandıran kurumdur. Yüzde yüz Türkiye halkı tarafından destekleniyor. Biz de 1,5 yıl önce İHH ile bir kontrat imzalayıp Suriye için bir kampanya başlattık. Allah bize yardım etti. Bugün Suriye'de yapılan yardımlarda bizim de katkımız var" diye konuştu.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

bursa-4.jpg

 

İnsan Hakları Kategorisine Son Eklenen Haberler

Moro Müslümanları için tarihi günler
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayan yasayı onayladı.
27.07.2018
Özgürlük Filosu Gazze yolunda
İtalya’dan yola çıkan Gazze Özgürlük Filosu, Gazze ablukasına dikkat çekmek için Gazze’ye doğru ilerliyor.
24.07.2018
Çocuk istismarı ve bu istismara yönelik tedbirler
Yetim Vakfı öncülüğünde 5 ayrı STK, “Çocuk İstismarı ve Cinayetine Karşı Toplumsal Bakışımız ve Çözüm Önerileri”ni kamuoyu ile paylaştı.
07.07.2018

SON HABERLER

 • Yurt dışından bağış yapacakların dikkatine!
  18.08.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yurtdışında şubesi ya da temsilciliği bulunmamaktadır.
 • İHH Kurbana hazır
  13.07.2018
  İHH, 26 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Paylaştığın senindir, paylaş sevindir” sloganıyla dünyanın 103 ülke ve bölgesine yola çıkacak.
 • Bugün Dünya İnsani Yardım Günü
  19.08.2018
  Yardıma muhtaç insanlara elini uzatan ve bu uğurda yaşamını kaybeden tüm gönüllüleri ve çalışanları şükran, dua ve minnetle anıyoruz.
 • Krizin sürdüğü Yemen’e insani yardım
  17.08.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2014 yılından bu yana iç çatışmaların yaşandığı Yemen’e gıda ve barınma malzemesi yardımında bulundu. Yardımlardan 55 bin Yemenli istifade etti.
 • Suriye'ye acil un yardımı çağrısı
  15.08.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye’deki fırınlarda un stoklarının azaldığını belirterek acil un yardımı çağrısı yaptı.