Bursa'da yetim gecesi
İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi tarafından, Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Yetim Dayanışma Günleri" gecesi düzenlendi. Programda çocuklar, şiirler okudu, ilahiler söyledi ve çeşitli gösteriler yaptı.
02.04.2018

Etkinlikte konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, Bursa İHH olarak 5 bin 400 yetimi himaye ettiklerini söyledi. 

bursa-5.jpg

Yeryüzünü imar etmenin yolunun yetimlerin başlarını okşamaktan geçtiğini anlatan Kaptan, şunları kaydetti:

"Rabbimizin bizi iman etmemiz için yarattığı şu yeryüzünde, savaşlar, hastalıklar, afetler sebebiyle yüz binlerce çocuğumuz annesiz, babasız yaşam sürüyorlar. Yaşadığımız dünya yetim çocukların başlarını okşamadıkça daha da merhametsiz karanlık bir hale geliyor. Merhamet adeta dünyamızı terk edip gidiyor. Yeryüzünü imar etmenin, merhametin yeniden kalplerimizde yer bulmasının yolu, yetimlerin başlarını okşamaktan geçiyor."

bursa-1.jpg

Suriye'de 700 bine yakın çocuğun yetim kaldığını ifade eden Kaptan, "Bursa İHH olarak 5 bin 400 yetime hamilik yapıyoruz. Bu çocuklarımızın 350'si Bursa'da yaşayan yetim çocuklarımızdır. İHH olarak ise, yaklaşık 90 bin yetim çocuğumuzun elinden tutuyor, dertleri ile dertleniyoruz" dedi.

Pakistan Hubeyb Vakfı Başkanı Nedim Ahmed Khan ise, İHH'nin 2002 yılında Pakistan'da ilk yetimhanesini kurduğunu anlattı.

bursa-3.jpg

 Hubeyb Vakfının İHH ile başladığını söyleyen Khan, "Hubeyb, Türkiye bayrağını Pakistan'da dalgalandıran kurumdur. Yüzde yüz Türkiye halkı tarafından destekleniyor. Biz de 1,5 yıl önce İHH ile bir kontrat imzalayıp Suriye için bir kampanya başlattık. Allah bize yardım etti. Bugün Suriye'de yapılan yardımlarda bizim de katkımız var" diye konuştu.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

bursa-4.jpg

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Mesut Şen’in şahitlikleri
Mesut Şen’in şahitlikleri
Uzun yıllardır İHH’da görev yapan Mesut Şen, vakfın YouTube kanalına konuk oldu. Şen, yıllar boyu yaptığı uzun seyahatlerde kendisine emanet edilen hikayeleri izleyicilere aktardı.
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Doğu Türkistanlı Reyhangül Ahmet, İHH'nın YouTube kanalına konuk oldu. Reyhangül, yurt dışına çıkmak istediklerinde “Türkiye’den başka bir yere gitmeyi düşünmedik bile” dedi.
Bir varmış, bir yokmuş
Bir varmış, bir yokmuş
Sürpriz yapmak için yola çıktılar, binlerce kilometre gittiler. Ancak yol, onlara da süprizler hazırlamıştı. Geri dönmek, hiç kolay olmadı. "Bir Sürpriz Yap", İHH Youtube Kanalı’nda yayınlandı.