Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Bursa'da yetim gecesi

İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi tarafından, Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Yetim Dayanışma Günleri" gecesi düzenlendi. Programda çocuklar, şiirler okudu, ilahiler söyledi ve çeşitli gösteriler yaptı.
02.04.2018 İnsan Hakları , Bursa

Etkinlikte konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, Bursa İHH olarak 5 bin 400 yetimi himaye ettiklerini söyledi. 

bursa-5.jpg

Yeryüzünü imar etmenin yolunun yetimlerin başlarını okşamaktan geçtiğini anlatan Kaptan, şunları kaydetti:

"Rabbimizin bizi iman etmemiz için yarattığı şu yeryüzünde, savaşlar, hastalıklar, afetler sebebiyle yüz binlerce çocuğumuz annesiz, babasız yaşam sürüyorlar. Yaşadığımız dünya yetim çocukların başlarını okşamadıkça daha da merhametsiz karanlık bir hale geliyor. Merhamet adeta dünyamızı terk edip gidiyor. Yeryüzünü imar etmenin, merhametin yeniden kalplerimizde yer bulmasının yolu, yetimlerin başlarını okşamaktan geçiyor."

bursa-1.jpg

Suriye'de 700 bine yakın çocuğun yetim kaldığını ifade eden Kaptan, "Bursa İHH olarak 5 bin 400 yetime hamilik yapıyoruz. Bu çocuklarımızın 350'si Bursa'da yaşayan yetim çocuklarımızdır. İHH olarak ise, yaklaşık 90 bin yetim çocuğumuzun elinden tutuyor, dertleri ile dertleniyoruz" dedi.

Pakistan Hubeyb Vakfı Başkanı Nedim Ahmed Khan ise, İHH'nin 2002 yılında Pakistan'da ilk yetimhanesini kurduğunu anlattı.

bursa-3.jpg

 Hubeyb Vakfının İHH ile başladığını söyleyen Khan, "Hubeyb, Türkiye bayrağını Pakistan'da dalgalandıran kurumdur. Yüzde yüz Türkiye halkı tarafından destekleniyor. Biz de 1,5 yıl önce İHH ile bir kontrat imzalayıp Suriye için bir kampanya başlattık. Allah bize yardım etti. Bugün Suriye'de yapılan yardımlarda bizim de katkımız var" diye konuştu.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

bursa-4.jpg

 

İnsan Hakları Kategorisine Son Eklenen Haberler

Bursa'da yetim gecesi
İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi tarafından, Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Yetim Dayanışma Günleri" gecesi düzenlendi. Programda çocuklar, şiirler okudu, ilahiler söyledi ve çeşitli gösteriler yaptı.
02.04.2018
Sen Oku Onlar Görsün
İHH İnsani Yardım Vakfı Üsküdar Gönüllüleri, Afrika’daki katarakt ameliyatlarına destek olmak amacıyla “Sen Oku Onlar Görsün” sloganıyla bir kitap kermesi düzenleyecek.
29.03.2018
‘Kardeşim Gibi’
İHH İnsani Yardım Vakfı Küçükçekmece Temsilciliği Kadın Kolları’nın başlattığı “Kardeşim Gibi” projesi ile çocuklar, Afrika’daki kardeşlerine dikkat çekmek için Kuran’ı Kerim’i Luh’larla öğrenmeye çalışıyor.
28.03.2018

SON HABERLER

 • Doğu Guta’dan İdlib’e ilk büyük tahliye
  23.03.2018
  Esed Rejimi’nin abluka altına aldığı ve haftalardır bombalanan Doğu Guta’dan ilk büyük kafile İdlib’e tahliye edildi. Tahliye edilen bin 908 kişiyi İHH İnsani Yardım Vakfı karşıladı.
 • Yetimleri sevindirmeye hazır mısın?
  14.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yetim Dayanışma Günleri (YDG) başlıyor. Organizasyon kapsamında 37 ülkede hayata geçirilecek 537 projeden yaklaşık 150 bin yetim yararlanacak.
 • Suriyeli savaş mağdurları bez bebek üretiyor
  20.04.2018
  İHH İnsanı Yardım Vakfı tarafından açılan ve Canik Belediyesi’nce desteklenen fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde üretilen bez bebeklerin geliri yine engelli Suriyeliler için harcanacak.
 • Bağımlılıkla mücadelede işbirliği
  19.04.2018
  Yeşilay Cemiyeti ve İHH İnsani Yardım Vakfı arasında bağımlılıkla mücadelede ortak hareket etmek için işbirliği protokolü imzalandı.
 • Uşak’tan Doğu Gutalılara yardım
  19.04.2018
  Uşak Belediyesi tarafından yürütülen kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri, İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Doğu Gutalılara gönderildi.