Abluka kalkarsa Mavi Marmara'yı Gazze'ye hediye edeceğiz
Hilal TV'de, Abdulhamit Güler ile Cevap Baharı programında konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım önemli açıklamalar yaptı.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 29.04.2013

Mavi Marmara saldırısı ile ilgili olarak İsrail'in özür dilemesi, tazminat hususundaki son görüşmeler, hükümetin tutumu ve Mavi Marmara Davalarındaki son durumun masaya yatırıldığı programda Yıldırım; "Güven kelimesi ile İsrail kelimesi yan yana gelemez. Biz İsrail'e güvenmiyoruz. Bir devlet olarak da tanımıyoruz. İsrail, Filistin'de işgalci bir güçtür. Filistin'in sınırları, İsrail'in işgal ettiği tüm topraklardır" dedi.

İsrail'i otorite olarak kabul etmediklerinin de altını çizen İHH Başkanı Yıldırım, "Abluka kalkarsa Gazze'ye hediye edilecek bir gemi. Abluka kalkmazsa Mavi Marmara her zaman gitmek üzere hazır halde tutuluyor. Her zaman gitmeye hazır" diye konuştu.

[videoGaleri-347]

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.