Açe İstanbul Yetimhanesi'nde Kutlu Doğum Programı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 25-26 Ocak tarihlerinde Endonezya’daki Açe İstanbul Yetimhanesi’nde Mevlid-i Şerif Programı düzenledi.
Endonezya 05.02.2014

Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğum yıl dönümü olan Rebi-ul-evvel ayının 12. Günü sebebiyle İHH’nın Endonezya’daki Açe İstanbul Yetimhanesi’nde iki gün süreyle“kutlu doğum” programı gerçekleştirildi.

İlk gün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Salavat-ı Şerifeler çekildi. Daha sonra Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatından kesitler anlatıldı. Doğduğu gece yaşanan vakalar üzerine sohbetler edildi. Bir dönem boyunca hat dersi alan çocuklardan Hz. Muhammed (s.a.v) için hat yazıları yazmaları istendi ve daha sonra birbirinden güzel hatlar arasında yarışma düzenlendi. Yetim kızların, aşçı ablaları ile yemek yaptıktan yemek salonu hazırlandı. Bütün gece uyumayan çocuklar ve yetkililer sabaha kadar ibadet ettiler.

Ertesi gün Pazar akşamı Inan Masyitah isimli kız çocuğunun okuduğu Kur’an-ı Kerim sonrası, Syiah Kuala Üniversitesinde Doçent Doktor olan Ustad Husni Suardi “kutlu doğum” üzerine sohbet etti.

Köy halkının da davetli olarak katıldığı program, hat yarışmasında dereceye giren kızlarımıza ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.