Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Açe İstanbul Yetimhanesi'nde Kutlu Doğum Programı

İHH İnsani Yardım Vakfı, 25-26 Ocak tarihlerinde Endonezya’daki Açe İstanbul Yetimhanesi’nde Mevlid-i Şerif Programı düzenledi.

Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğum yıl dönümü olan Rebi-ul-evvel ayının 12. Günü sebebiyle İHH’nın Endonezya’daki Açe İstanbul Yetimhanesi’nde iki gün süreyle“kutlu doğum” programı gerçekleştirildi.

İlk gün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Salavat-ı Şerifeler çekildi. Daha sonra Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatından kesitler anlatıldı. Doğduğu gece yaşanan vakalar üzerine sohbetler edildi. Bir dönem boyunca hat dersi alan çocuklardan Hz. Muhammed (s.a.v) için hat yazıları yazmaları istendi ve daha sonra birbirinden güzel hatlar arasında yarışma düzenlendi. Yetim kızların, aşçı ablaları ile yemek yaptıktan yemek salonu hazırlandı. Bütün gece uyumayan çocuklar ve yetkililer sabaha kadar ibadet ettiler.

Ertesi gün Pazar akşamı Inan Masyitah isimli kız çocuğunun okuduğu Kur’an-ı Kerim sonrası, Syiah Kuala Üniversitesinde Doçent Doktor olan Ustad Husni Suardi “kutlu doğum” üzerine sohbet etti.

Köy halkının da davetli olarak katıldığı program, hat yarışmasında dereceye giren kızlarımıza ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

 

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
23.09.2020
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
22.09.2020
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.
27.08.2020

SON HABERLER

 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • Türkiye’den 525 bin kişiye temiz su
  21.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılı içerisinde 22 ülkede bin 311 adet su kuyusunu hizmete açtı. Yıl içerisinde açılan su kuyuları ile birlikte 525 bin kişinin temiz su ihtiyacı karşılandı.
 • İHH’dan Bosna Hersek’teki mültecilere yemek dağıtımı
  19.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Bosna Hersek'in Bihaç şehrinde bulunan Lipa kampında yaşam mücadelesi veren mültecilere yemek dağıttı.
 • Lösemi hastaları için protokol imzalandı
  15.01.2021
  Maddi durumu yetersiz lösemi hastası çocuklar için İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında bir protokol imzalandı.
 • Kosova'daki sel mağdurlarına gıda yardımı
  15.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kosova’nın Mamuşa beldesinde aşırı yağışlar sonrası yaşanan selden olumsuz etkilenen ailelere gıda desteği sağladı.