Adana da Rotamız Filistin dedi
Adanalı gönüllülerden ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına destek gelmeye devam ediyor. .
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 05.05.2010

"Filistin'e Yol Açık" konvoyuna verdikleri destekle tüm konvoyun takdirini toplayan Adanalılar, Filistin halkı için yeniden harekete geçtiler. Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR), İHH’nın organize ettiği çalışmaya destek vermek için bir gece tertip etil.

Adana halkı, Filistin gecesine büyük ilgi gösterdi. Seyhan Kültür Merkezinin iki salonu aynı anda kullanılmasına rağmen insanlar salona sığmadı.

Selamlama konuşması yapan ADYAR Başkanı Veysel Tepeli, masa başında çizilen suni sınırların Müslümanları bağlayamayacağını, dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumlarının kendilerini ilgilendirdiğini dile getirdi.  İslam âleminin şuan içine düştüğü zilletin zalimlerin güçlü olmasından kaynaklanmadığını ifade eden Tepeli, Müslümanların iç çekişmelerini bir kenara bırakıp gereken birliği ve kardeşliği ortaya koyamadıklarından dolayı bu zilleti yaşadıklarını belirtti.

Programa konuk olarak katılan Filistinli Gazeteci Yazar Eymen Halit de Filistinlilerin bu gemi konvoyunu dört gözle beklediklerine değinerek Türkiye halkına Filistinliler adına şükranlarını dile getirdi.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise kim ne yaparsa yapsın bu gemi konvoyunu Gazze'ye ulaştırmaya kararlı olduklarını söyledi.

Programın son kısmında sahne alan sanatçı Ömer Karaoğlu dinleyenlere coşkulu ve duygulu anlar yaşattı.

 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.