Adana ve Konya’da yetim çocuklar için sünnet şöleni
Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) ve Konya İnsani Yardım Derneği (AYDER) yetim çalışmaları çerçevesinde geçtiğimiz hafta sonu toplu sünnet programı gerçekleştirdi.
Türkiye 04.10.2012

Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR)’ın yetim çocuklara yönelik organize ettiği toplu sünnet programı sabah saatlerinde şehir turu ile başladı. Çocuklar ve aileleri için düzenlenen 2 saatlik şehir turuna Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz da katıldı.

Daha sonra düzenlenen salon programına katılan çocuklar tiyatro gösterisi ve davul- zurna eşliğinde eğlendiler. İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birim Başkanı Murat Yılmaz’ın da katıldığı program çocuklara hediye takdimi ile devam etti. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar kendilerine hediye edilen bisikletleriyle ilk turu da salonda attılar.

Konya İnsani Yardım Derneği AYDER’in Özel Selçuklu Hastanesi işbirliği ile düzenlediği sünnet şöleni ise cumartesi günü büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Konya’da da sabah saatlerinde şehir turu ile başlayan sünnet şöleni Meram Yaka Öncü Sosyal Tesislerinde düzenlenen salon programı ile devam etti. Şölene yetim çocuklar, aileleri, yakın akrabaları, destekçi aileler, Konyalı esnaf ve işadamları, yerel yöneticiler ve Ayder yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda misafir katıldı. Misafirlere Konya’nın meşhur düğün pilavı ikram edildi. Program çocuklara çeşitli hediyelerin takdiminin ardından sona erdi.

Sponsor aile sistemi çerçevesinde 41 ülke ve Türkiye’de 36 şehirde 27.100 yetim çocuğa hamilik eden İHH, Adana’da 189’u sürekli olmak üzere 521 yetim çocuğa maddi-manevi destek sağlıyor. Konya’da ise İHH-Ayder işbirliğinde 307 yetim çocuk sponsor aile sistemi ile düzenli olarak desteklenirken, binin üzerinde çocuğa da dönemsel yardımlar kapsamında kırtasiye, sağlık, kıyafet vb. alanlarda destek sağlanıyor.

Dünyada ve Türkiye'de yetimlere sponsor olmak ve Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.