Adana’da uçurtma şenliği düzenlendi
ADYAR İnsani Yardım Vakfı tarafından geleneksel hale gelen yetimler için uçurtma şenliği Adana Merkez Parkta gerçekleşti.
Türkiye 12.05.2014

Bu yıl, ana teması ‘Seni Çok Seviyorum Sevgili Peygamberim’ olan şenliğe, ADYAR’ın destek olduğu 600 civarında yetim çocuk ve ailesi, ADYAR üyeleri, mülteci Suriyeli çocuklar için açılan iki okulun öğrencileri ve öğretmenleri de katıldı.

Etkinlik, Merkez Camiindeki kutlu doğum programı ile başladı. Kur'an ziyafeti ve çeşitli sunumlarla devam eden programda, kayıt yaptıran çocuklara içerisinde birçok sürprizin ve uçurtmaların bulunduğu çantalar verildi.

Adana Merkez Parkta uçurulan uçurtmaların akabinde çocuklar kendileri için oluşturulan oyun parkurunda çeşitli oyunlar oynadı. 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.