Adana'da yetimler yararına mantı günü
Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi, Yetim Aile Destek Komisyonu ve Yetim Destekleme Birimi (AYDEM) yetimler yararına mantı günü düzenledi.
Türkiye 12.12.2013

Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi, Yetim Aile Destek Komisyonu ve Yetim Destekleme Birimi (AYDEM)’nin hanım yetkilileri ve gönüllüleri Yedipınar Engelliler Parkı’nda yetimler yararına mantı günü düzenledi.

Yetim aileleri, çocuklar, sponsor aileler, STK temsilcileri, Yetim Birimi üye ve gönülleri ile birlikte 350 kişinin katıldığı mantı gününde parkın keyfini çıkaran çocuklar oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.

Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi olarak Sponsor Destek Sistemi ile 724 yetime sahip çıkmaya çalıştıklarını belirten Başkan İlhan Geyik Adana’da 40 bin, dünya üzerinde ise 200 milyonun üzerinde yardıma muhtaç yetimin bulunduğunu kaydetti.

Adana İnsani Yardım Derneği’nin Adana içerisinde başlattığı “Her Caminin Bir Yetimi Var” ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile tüm Türkiye’de başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projeleri hakkında bilgi veren Geyik, her iki projenin de yetim duyarlılığını toplumun tüm kesimlerine aktarabilmek için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.