Adanalı yetim çocuklardan huzurevi ziyareti
Adanalı yetim çocuklar, “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında geleneksel hale gelen “Dedecim –Ninecim ben geldim“ etkinliği için Seyhan Belediyesi Huzurevi’ni ziyaret ettiler.
Türkiye 18.03.2014

Hafta sonu gerçekleştirilen etkinliğe, yetimler ve ailelerinin yanı sıra Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) ve İHH Gönüllüleri ile ADYAR Yetim Birimi katıldı. Neşenin, coşkunun ve eğlencenin eksik olmadığı ziyarette önce yaşlıların ellerinden öpen yetim çocuklar büyükleri için hazırladıkları programı başarı ile sundular. Halk oyunları ile başlayan etkinlik ADYAR Yetim İlahi gurubunun ilahileri ile devam etti. Huzurevi sakinleri için hazırlanan çiğ köfteler ve tatlılar afiyetle yenildi. Günün finalinde ise bol türkülü müzik ziyafeti vardı.

Çocukların hazırladığı türkülere yaşlılar da iştirak ederken zaman zaman kendileri de şarkılar söyleyerek ortamı coşturdular.

Günün sürprizi yine yetim çocuklardan geldi. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin arifesinde Çanakkale şehitleri anıldı ve Çanakkale türküleri söylendi. Herkesin duygusal anlar yaşadığı bu atmosferde Çanakkale’nin unutulmayacağı, daima hatırlanacağı ve Çanakkale ruhunun daima yaşatılacağı ifade edildi.

Huzurevi müdürü Hamza Dönmez, burada yaptığı konuşmada, bugün anlamlı ve güzel bir ziyaret yaşadıklarını belirterek, “Çocuklarımızın buraya bir kez daha gelerek huzurevi sakinlerimizi, bizleri unutmadığını, unutmayacağını göstermeleri çok önemli. Getirdiğiniz ikramlarla, hazırlıklarınızla bizi zaman zaman eğlendiren ve zaman zaman duygulandıran programınız için özellikle Çanakkale Zaferi’ni anmanıza çok teşekkür ederim. Heyecanınızla, coşkunuzla yüzünüzdeki gülücüklerle huzurevimizi şenlendirdiniz. Sizlere, ailenize ve bizleri hiç unutmayan ADYAR ve İHH ailesine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Dönmez, konuşmasının sonunda ziyaretten duyulan memnuniyetin bir ifadesi olarak huzurevi sakinlerince hazırlanan eli işi bir hediyeyi ADYAR adına Yetim Birim Başkanı İlhan Geyik’e sundu.

ADYAR Yetim Birim Başkanı İlhan Geyik ise şunları kaydetti:

“Bugün buraya söz verdiğimiz üzere yine yetim çocuklarımızla beraber geldik. Aslında daha sık gelmemiz gerektiğini, daha çok ilgilenmemiz gerektiğini biliyoruz. Bunun için sizden özür diliyoruz. Lütfen bizi affedin.

Belki mazeret değil ama biliyorsunuz ki hemen yanı başımızda savaş cereyan ediyor. Şehrimizde bize sığınmış 40 bin civarında Suriyeli muhacire ensar olmak da bizim görevimiz. 1500 kadar yetim kardeşimiz, aileleri ve diğer rutin yardım çalışmalarımızla biraz daha meşgul olduğumuz ifade etmiş olalım. Tüm yoğunluğumuza rağmen sizi hiç unutmuyoruz, unutmayacağız da. Verdiğiniz bu kıymetli hediyeyi ADYAR ve iHH adına alıyor ve çok teşekkür ediyorum.”

Günün sonunda hep birlikte çekilen halaylar, iyice duygusallaşan havayı tekrar coşturdu. Odalarından inemeyen yaşlıların ziyaret edilmesinden sonra etkinlik sona erdi.

,

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.