Adanalılar Filistin için bir araya geldi
Adana’da Filistin Dayanışma Gecesi düzenlendi. Adanalı Filistin gönüllüsü hanımlar kendi aralarında topladıkları 6 bin 750 TLyi; programı düzenleyen Bengisu Organizasyon ise toplanan 12 bin TLyi Gazze
Türkiye 15.03.2010

Türkiye’nin her yerinden Filistin için destek geceleri düzenleniyor. Adana’da faaliyet gösteren Bengisu Organizasyon, Gazze Dayanışma Gecesi düzenledi. Geceye İHH Yönetim Kurulu üyesi Avukat Gülden Sönmez ile gazeteci-yazar Nureddin Şirin konuşmacı olarak katılırken, Yusuf Can ve Grup Yürüyüş de birer konser verdiler. Ayrıca Gökkuşağı Çocuk Tiyatrosu, Filistin ile ilgili bir tiyatro oynarken Yedibaşak Çocuk Korosu da Filistin şarkıları söyledi.

Gecede konuşan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez Gazze'deki insani duruma dikkat çekti. Sönmez, “Gazze 4 yıldır ambargo altında. 1,5 milyon insan tünellerden gelen malzemelerle ayakta durmaya çalışıyor. Şuan dünyada böyle büyük çaplı bir ambargo yok. Bu ambargoyu sonlandırmak için yapacağımız çok şey var. Biz İHH olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ambargoyu dünyanın gündeminde canlı tutmaya çalışıyoruz. Gazze’ye konvoy ile gittiğimizde Filistin’de yaşanan ambargo dünya gündemine geldi. İsrail çok zor durumda kaldı. Filistin’deki ambargonun uluslar arası hukukta yeri yok. Bu insani ve vicdani olmayan bir uygulama. Biz ambargonun kalkacağına inanıyoruz. Sizin de buna inanmanızı ve bu çalışmaya destek olmanızı istiyoruz” dedi.

Gecede çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri de kürsüye çıkarak Filistin konusunda duygu ve düşüncelerini anlattılar.

Gecenin sonunda Adana’lı Filistin gönüllüsü hanımlar kendi aralarında topladıkları 6 bin 750 TL'yi; programı düzenleyen Bengisu Organizasyon ise toplanan 12 bin TL'yi Gazze'ye ulaştırılmak üzere İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez’e teslim etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.