Adem Özköse ve Hamit Coşkun’dan müjdeli haber
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Özköse ve Coşkun hakkında açıklama yaptı. Belgesel çekimi için Suriye’nin İdlib şehrine giden ve 6 gündür kendilerinden haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun i
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 15.03.2012

Belgesel çekimi için Suriye’nin İdlib şehrine giren ve 6 gündür kendilerinden haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun ile ilgili müjdeli haber Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan geldi. Arınç, gazetecilerin sağ olduklarını ve geri getirilmeleri için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Milat Gazetesi yazarı ve Gerçek Hayat dergisi Ortadoğu Temsilcisi Adem Özköse ile Kameraman Hamit Coşkun yaklaşık 10 gün önce belgesel çekimi için Hatay’dan Suriye’nin İdlib şehrine gitmiştiler.

10 Mart’ta yakınlarına İdlib civarında olduklarını ve yaşananları görüntülediklerini aktaran Özköse ve Coşkun’dan o tarihten itibaren haber alınamamıştı.

Bölgeden iki gazeteci için çeşitli bilgiler gelirken resmi olarak hiçbir açıklama yapılmadı. Özköse ve Coşkun için tedirgin bir bekleyiş sürerken bugün müjdeli haber Bülent Arınç’dan geldi.

Arınç tarafından yapılan açıklamada, ''Bugün sağ oldukları ama Suriye rejim yanlısı görevlilerin elinde bulunduklarına dair haber alındı. Öncelikle memnunum. Hayatta olduklarının haberini aldık. Onların Türkiye'ye getirilmelerini de Dışişleri Bakanlığımız takip edecek'' denildi.

Mavi Marmara gazisi de olan gazeteci Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun’a en yakın zamanda kavuşmayı temenni ediyoruz.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bülent Yıldırım Lübnan’da
Bülent Yıldırım Lübnan’da
İHH Genel Başkanı Yıldırım, beraberindeki heyetle birlikte Lübnan’daki Filistin Mülteci Kampları’nı ziyaret etti. Yıldırım, geçtiğimiz aylarda başlatılan "Kalkınma ve İyileştirme Kampanyası" kapsamında hayata geçirilen projeleri yerinde inceledi.
Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Zaman zaman yazılı ve görsel medya ile sosyal medyada, vakfımız aleyhinde mesnetsiz birtakım iddialar ve iftira niteliğinde ifadelere yer verilmektedir. Konuya ilişkin vakfımızın kamuoyu duyurusu aşağıdadır.
Libyalı heyetten Türkiye ziyareti
Libyalı heyetten Türkiye ziyareti
Libya'nın önemli siyasi ve toplumsal aktörlerinden Tebu, Tuareg ve Amazik toplumlarının meclis başkanları, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın davetlisi olarak Türkiye’de bir takım resmi ziyaretler gerçekleştirdi.