“Adım Adım Beytül Makdis” seminerlerine yoğun ilgi
Genç İHH ve Beytül Makdis Çalışmaları Akademisi işbirliği ile Türkiye’de ilk defa başlatılan “Adım Adım Beytülmakdis” seminerleri, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abd al-Fattah el-Awaisi’nin sunumuyla yoluna devam ediyor.
Türkiye 10.02.2015

Genç İHH ve Beytül Makdis Çalışmaları Akademisi işbirliği ile Türkiye’de ilk defa başlatılan “Adım Adım Beytül Makdis” seminerleri, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abd al-Fattah el-Awaisi’nin sunumuyla yoluna devam ediyor.

Genç İHH’nın, Beytül Makdis Çalışmaları Akademisi ile birlikte kasım ayında başlattığı “Adım Adım Beytül Makdis” seminerlerine ilgi giderek büyüyor. Lise ve üniversite kız öğrencilerine yönelik yapılan seminerleri 250’yi aşkın kişi takip ediyor.

İHH Kudüs Salonu’nda gerçekleştirilen seminerlerde müslümanların, Mescid-i Aksa ve çevresine olan duygusal bakış açısının ilmi altyapısını tamamlama konusunda önayak olması, ilk kıble, ikinci mescit, üç önemli mescitten biri olan Mescid-i Aksa ve çevresiyle ilgili sağlam bilgileri gençlere aktarıp duygularının yanı sıra bilgileriyle hareket etmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Beytül Makdis çalışmaları, 1994 yılından bu yana devam eden akademik çalışmalardan oluşuyor. “Adım Adım Beytül Makdis” seminerleriyle Birleşik Krallık (İskoçya), Filistin, Malezya ve Cezayir'de yürütülen bu çalışma ve tecrübelerin Türkiye'ye de aktarılması sağlanıyor.

İki haftada bir cumartesi günleri saat 13:00-15:00 arasında verilen seminerler 23 Mayıs’ta sona erecek.

Seminer programı için tıklayınız

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.