Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Adıyaman'dan Afrin’e 20 TIR yardım

Adıyaman İHH İnsani Yardım Derneği tarafından bölge halkının destekleriyle toplanan 20 TIR’lık insani yardım malzemesi Afrin’e gönderildi.

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun, Adıyaman Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Adıyaman Üniversitesinin desteğiyle topladığı 20 TIR yardım, Adıyaman İHH aracılığıyla Suriye'nin Afrin bölgesine gönderildi.

Uğurlama törenine Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, platform üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

ic-foto1.jpg

Adıyaman İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mahmut İzci, eski otogarda düzenlenen törende yaptığı konuşmada yıllardır Suriyelileri yalnız bırakmadıklarını söyledi. Platform olarak Suriye ve Afrin’deki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden İzci, "Adıyaman’dan Suriyeli kardeşlerimize yardım TIR’ları gönderiyoruz. Bu TIR’larımızda un, patates ve bulgur ile kıyafet ve tıbbi malzeme var. Ayrıca 7 TIR da su gönderiyoruz. Kardeşlerimize Ramazan öncesi bu yardımları ulaştıracağız. 20 TIR’lık yardımlarımızla birlikte krizin başladığı günden bu yana Suriye’ye 69 TIR insani yardım malzemesi göndermiş oluyoruz” dedi.

ic-foto2.jpg

Konuşmaların ardından, kampanyaya destek sağlayanlara plaket verildi. TIR’lar dualarla Afrin’e gönderildi.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimlerle futbol
Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin ilçe merkezinde İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yetimler için futbol etkinliği düzenlendi.
22.11.2019
“Kalemin İzinde Sınırları Aşmak”
İHH İstanbul Kadın Kolları tarafından Nepal İslam Kültür Merkezi yararına düzenlenen "Kalemin İzinde Sınırları Aşmak" başlıklı hat sergisi, Türkiye Yazarlar Birliği’nin İstanbul Şubesi’nde açıldı.
23.09.2019
'Gençler Yetim Kardeşlerine Sahip Çıkıyor'
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile İHH İnsani Yardım Vakfı arasında “Gençler Yetim Kardeşlerine Sahip Çıkıyor” projesi için yapılan işbirliği protokolü yenilendi.
12.09.2019

SON HABERLER

 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • Somali’den İHH’ya ziyaret
  07.12.2019
  Somali’nin Ankara Büyükelçisi H.E Jama Abdullahi Mohamed, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
 • Maldivler’den İHH ziyareti
  07.12.2019
  Maldivler Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Imran Abdulla, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli istişarelerde bulundu.
 • “Sanat ve İyilik Buluşması”
  07.12.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’nde düzenlenen “Sanat ve İyilik Buluşması”na yaklaşık 70 sanatçı katıldı.
 • Moribah’ın hayali gerçek oldu
  06.12.2019
  Üniversite eğitimi için Bursa'ya gelen ve geçirdiği hastalık sonucu yaşamını yitiren Liberyalı Moribah Dukuly'nin, ülkesine cami yaptırma hayali İHH aracılığıyla gerçeğe dönüştürüldü. Moribah Cami, Liberya’da hizmete açıldı.