Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Adıyaman'dan Afrin’e 20 TIR yardım

Adıyaman İHH İnsani Yardım Derneği tarafından bölge halkının destekleriyle toplanan 20 TIR’lık insani yardım malzemesi Afrin’e gönderildi.

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun, Adıyaman Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Adıyaman Üniversitesinin desteğiyle topladığı 20 TIR yardım, Adıyaman İHH aracılığıyla Suriye'nin Afrin bölgesine gönderildi.

Uğurlama törenine Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, platform üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

ic-foto1.jpg

Adıyaman İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mahmut İzci, eski otogarda düzenlenen törende yaptığı konuşmada yıllardır Suriyelileri yalnız bırakmadıklarını söyledi. Platform olarak Suriye ve Afrin’deki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden İzci, "Adıyaman’dan Suriyeli kardeşlerimize yardım TIR’ları gönderiyoruz. Bu TIR’larımızda un, patates ve bulgur ile kıyafet ve tıbbi malzeme var. Ayrıca 7 TIR da su gönderiyoruz. Kardeşlerimize Ramazan öncesi bu yardımları ulaştıracağız. 20 TIR’lık yardımlarımızla birlikte krizin başladığı günden bu yana Suriye’ye 69 TIR insani yardım malzemesi göndermiş oluyoruz” dedi.

ic-foto2.jpg

Konuşmaların ardından, kampanyaya destek sağlayanlara plaket verildi. TIR’lar dualarla Afrin’e gönderildi.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Şoförlerden örnek davranış
Nevşehir’de bir grup otobüs şoförü ve tamircisi, Yetim Sponsorluk Sistemiyle 3 yetim çocuğun hamiliğini üstlendi.
07.08.2019
15 köye 15 su kuyusu
İHH, Güzel İnsanlar Projesi kapsamında Çad’ın 15 farklı köyünde, 15 su kuyusu açılışı gerçekleştiriyor. Açılacak kuyularla birlikte İHH’nın toplam su kuyusu sayısı 36 ülkede 7 bin 479 olacak.
29.07.2019
İyiliğin hikayesini çektiler
İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri ortaokul ve liseler arası İyilik Olsun Video Yarışması’nın kazananları, ödüllerini düzenlenen törenle aldı.
21.05.2019

SON HABERLER

 • İyilikte payınız oldu
  13.08.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 27 yılın verdiği tecrübeyle bu bayramda da bağışlanan 51 bin 447 hisse kurbanı 93 ülke ve bölgede 2 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaştırdı.
 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • Ahıskalılara kurban yardımı
  16.08.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin kurban bağışlarını “İyilikte Payınız Olsun” sloganıyla Azerbaycan’da yaşayan Ahıska Türkleri’ne ulaştırdı.
 • 200 bin Suriyeli’ye kurban desteği
  16.08.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin farklı bölgelerinde 4 bin 828 hisse kurban keserek yaklaşık 200 bin savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi sivile kurban eti ulaştırdı.
 • Batı Balkanlar’a kurban yardımı
  13.08.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kurban Bayramı'nda üç gün boyunca Batı Balkanlar ve Doğu Avrupa’da 819 hisse kurbanın kesim ve dağıtımını gerçekleştirdi.