Afganistan şehitleri Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş mezarları başında anıldı
Uçak kazasında şehid olan kardeşlerimiz Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş kabirleri başında anıldı.
Afrika, Çad, Türkiye 18.05.2013
Mayıs 2010’da İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yardım faaliyetleri kapsamında Afganistan’da yetimhane çalışması hazırlığında bulunan ve geçirdikleri elim bir uçak kazası ile şehit olan Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş kabirleri başında anıldı.
 
Hayatlarını yardıma muhtaç insanlar yararına vakfeden ve bu yıl şehadetlerinin 3. yıl dönümü olan şehitlerimiz Edirnekapı Şehitliği’nde dualar ile yad edildi. Anma törenine çok sayıda İHH çalışanı ile birlikte şehitlerin yakınları da katıldı. 
 
Edirnekapı Şehitliği’nde Cuma namazından sonra Kur’an-ı  Kerim tilaveti ile başlayan anma programı, şehitler için edilen dualarla son buldu.
 
[videoGaleri-350]
 
Afganistan şehitlerini anan ziyaretçiler ardından Mavi Marmara şehitleri olan Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım’ı da ziyaret etti ve dualar etti. Yazar ve dava adamı Bahattin Yıldız, İHH İnsani Yardım Vakfı Asya Bölgesi Sorumlusu Faruk Aktaş ile birlikte bir yetimhane projesine bakmak geçtiğimiz Mayıs ayında Afganistan’da çalışıyorlardı.  
 
İkilinin bindiği uçak, Kunduz’dan Kabil’e dönerken Salang geçidine düşmüştü. Aynı uçakta İHH’nın partner kuruluşu Hedef Vakfı Genel Müdürü Ahmet Igbal Yoldaş ve Hedef Vakfı Dış İlişkiler sorumlusu Aynuddin Yoldaş da bulunuyordu.
 
İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.