Afrika’da su kuyusu bereketi
Afrika’da yürütülen su kuyusu projesi, bütün hızıyla devam ediyor. Çad, Etiyopya, Gine, Burkina Faso, Darfur ve Somali’de açılan 32 su kuyusu ile, Afrika’da açılan toplam su kuyusu sayısı 1174’e yükseldi. Çalışmaları devam eden 39 su kuyusu ise yakında açılacak.
Afrika, Burkina Faso, Çad, Etiyopya, Gine, Somali, Sudan 25.01.2010

Dünyanın farklı bölgelerinde ve özellikle Afrika’da coğrafi şartlar, uzun süreli kuraklık, alt yapı eksikliği, sosyal ve siyasi istikrarsızlık nedeniyle insanlar temiz ve sağlıklı içme suyu bulmakta zorluk çekiyor. Bütün bu sıkıntılara bir de ekonomik sorunlar eklenince temiz içme suyu insanlar için büyük bir problem oluyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın farklı bölgelerde yaşanan su sorununa çözüm olabilmek için hayata geçirdiği su kuyusu projesi bütün hızıyla devam ediyor. İHH ekipleri, Afrika’nın 6 farklı ülkesinde açtıkları 32 su kuyusunu daha yerel halkın hizmetine sundu. Yapılan çalışmalar kapsamında Afrika’da açılan su kuyusu sayısı 1174’e ulaştı.

İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri hayırseverlerin bağışları ile Çad’da 11, Etiyopya’da 2, Gine’de 2, Burkina Faso’da 1, Sudan (Darfur)’da 12 ve Somali’de 4 yeni su kuyusunu hizmete sundu. 

Su kuyularına bağışta bulunan hayırseverlerin istediği isimler verildi: İşte o isimler: 

Sudan, Darfur: Emir Sultan, Hz. Hüseyin, İzmit Gönüllüleri, Selam 4, Selam 5, Selam 6, Hacı Ahmet Kahraman, İHH, Medine, Montreal Yunus Camii, İSAR, İskenderun İnsani Yardım Vakfı su kuyuları.

Somali: Hz. Hatice, Mithat Balçok ve Mehmet Paşa, Türkgeldi ve Öztürk aileleri, Yusuf su kuyuları.

Çad: Esra Ekşi, Sevgi, Ahmet Ertürk, Gaziantep, Kadriye Yıldız, Mehmet Bulut, Mustafa Abdulhalik Göker, Hana Şhifa Lübnan, Mohaddin Badar Lübnan, Ömer Bakıcı ve eşi Emine Bakıcı, Sarıyer İmam Hatip Mezunları su kuyuları.

Etiyopya: Gebze Beylikbağı, Hatice İlhan ve kızları su kuyuları.

Gine: Gönüllü Öğretmenler, Şahin Köyü su kuyuları.

Burkina Faso : Serpil Yaşar Bali su kuyuları.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.