Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Afrika’da su kuyusu bereketi

Afrika’da yürütülen su kuyusu projesi, bütün hızıyla devam ediyor. Çad, Etiyopya, Gine, Burkina Faso, Darfur ve Somali’de açılan 32 su kuyusu ile, Afrika’da açılan toplam su kuyusu sayısı 1174’e yükseldi. Çalışmaları devam eden 39 su kuyusu ise yakında açılacak.

Dünyanın farklı bölgelerinde ve özellikle Afrika’da coğrafi şartlar, uzun süreli kuraklık, alt yapı eksikliği, sosyal ve siyasi istikrarsızlık nedeniyle insanlar temiz ve sağlıklı içme suyu bulmakta zorluk çekiyor. Bütün bu sıkıntılara bir de ekonomik sorunlar eklenince temiz içme suyu insanlar için büyük bir problem oluyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın farklı bölgelerde yaşanan su sorununa çözüm olabilmek için hayata geçirdiği su kuyusu projesi bütün hızıyla devam ediyor. İHH ekipleri, Afrika’nın 6 farklı ülkesinde açtıkları 32 su kuyusunu daha yerel halkın hizmetine sundu. Yapılan çalışmalar kapsamında Afrika’da açılan su kuyusu sayısı 1174’e ulaştı.

İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri hayırseverlerin bağışları ile Çad’da 11, Etiyopya’da 2, Gine’de 2, Burkina Faso’da 1, Sudan (Darfur)’da 12 ve Somali’de 4 yeni su kuyusunu hizmete sundu. 

Su kuyularına bağışta bulunan hayırseverlerin istediği isimler verildi: İşte o isimler: 

Sudan, Darfur: Emir Sultan, Hz. Hüseyin, İzmit Gönüllüleri, Selam 4, Selam 5, Selam 6, Hacı Ahmet Kahraman, İHH, Medine, Montreal Yunus Camii, İSAR, İskenderun İnsani Yardım Vakfı su kuyuları.

Somali: Hz. Hatice, Mithat Balçok ve Mehmet Paşa, Türkgeldi ve Öztürk aileleri, Yusuf su kuyuları.

Çad: Esra Ekşi, Sevgi, Ahmet Ertürk, Gaziantep, Kadriye Yıldız, Mehmet Bulut, Mustafa Abdulhalik Göker, Hana Şhifa Lübnan, Mohaddin Badar Lübnan, Ömer Bakıcı ve eşi Emine Bakıcı, Sarıyer İmam Hatip Mezunları su kuyuları.

Etiyopya: Gebze Beylikbağı, Hatice İlhan ve kızları su kuyuları.

Gine: Gönüllü Öğretmenler, Şahin Köyü su kuyuları.

Burkina Faso : Serpil Yaşar Bali su kuyuları.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
23.09.2020
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
22.09.2020
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.
27.08.2020

SON HABERLER

 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • Türkiye’den 525 bin kişiye temiz su
  21.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılı içerisinde 22 ülkede bin 311 adet su kuyusunu hizmete açtı. Yıl içerisinde açılan su kuyuları ile birlikte 525 bin kişinin temiz su ihtiyacı karşılandı.
 • İHH’dan Bosna Hersek’teki mültecilere yemek dağıtımı
  19.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Bosna Hersek'in Bihaç şehrinde bulunan Lipa kampında yaşam mücadelesi veren mültecilere yemek dağıttı.
 • Lösemi hastaları için protokol imzalandı
  15.01.2021
  Maddi durumu yetersiz lösemi hastası çocuklar için İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında bir protokol imzalandı.
 • Kosova'daki sel mağdurlarına gıda yardımı
  15.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kosova’nın Mamuşa beldesinde aşırı yağışlar sonrası yaşanan selden olumsuz etkilenen ailelere gıda desteği sağladı.