Afyonkarahisar iyilikte yarışıyor
“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi Afyonkarahisar’da tanıtıldı.
Türkiye 07.03.2015

“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi Afyonkarahisar’da eğitimcilerin katıldığı bir toplantıyla tanıtıldı. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İHH tarafından organize edilen programa Afyon İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, okul müdürleri ve eğitimciler katıldı.

Tanıtım toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, MEB olarak STK’larla çok sayıda proje yürüttüklerini fakat projeler içinde en anlamlı ve faydalı olanının bu proje olduğunu ifade etti. Kılıç, Afyon’daki İHH gönüllülerinin ve okul temsilcilerinin gayretlerini yakından takip ederek gerekli desteği verdiklerini de söyledi. Programda projenin ayrıntılarını anlatan İHH Yetim biriminden Reşat Başer “Biz yetimlere sadece maddi olarak değil manevi bir kardeşlik bağı ile bağlandık. Eğitim dönemini sonuna yaklaştığımız bu günlerde her okulumuz en azından bir yetim kardeş alarak bu gönül köprüsünde yer almalı.” diyerek Afyonlu eğitimci yetimler konusunda duyarlı olmaya çağırdı.
 

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.