Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Afyonkarahisar iyilikte yarışıyor

“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi Afyonkarahisar’da tanıtıldı.

“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi Afyonkarahisar’da eğitimcilerin katıldığı bir toplantıyla tanıtıldı. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İHH tarafından organize edilen programa Afyon İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, okul müdürleri ve eğitimciler katıldı.

Tanıtım toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, MEB olarak STK’larla çok sayıda proje yürüttüklerini fakat projeler içinde en anlamlı ve faydalı olanının bu proje olduğunu ifade etti. Kılıç, Afyon’daki İHH gönüllülerinin ve okul temsilcilerinin gayretlerini yakından takip ederek gerekli desteği verdiklerini de söyledi. Programda projenin ayrıntılarını anlatan İHH Yetim biriminden Reşat Başer “Biz yetimlere sadece maddi olarak değil manevi bir kardeşlik bağı ile bağlandık. Eğitim dönemini sonuna yaklaştığımız bu günlerde her okulumuz en azından bir yetim kardeş alarak bu gönül köprüsünde yer almalı.” diyerek Afyonlu eğitimci yetimler konusunda duyarlı olmaya çağırdı.
 

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

“Sanat ve İyilik Buluşması”
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’nde düzenlenen “Sanat ve İyilik Buluşması”na yaklaşık 70 sanatçı katıldı.
07.12.2019
Yetimlerle futbol
Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin ilçe merkezinde İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yetimler için futbol etkinliği düzenlendi.
22.11.2019
“Kalemin İzinde Sınırları Aşmak”
İHH İstanbul Kadın Kolları tarafından Nepal İslam Kültür Merkezi yararına düzenlenen "Kalemin İzinde Sınırları Aşmak" başlıklı hat sergisi, Türkiye Yazarlar Birliği’nin İstanbul Şubesi’nde açıldı.
23.09.2019

SON HABERLER

 • İslam Dünyasında İnsani Durum Raporu
  13.12.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağlı İnsani ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (İNSAMER) tarafından hazırlanan “İslam Dünyasında İnsani Durum” raporu yayınlandı.
 • Kamplar için yardım çağrısı
  13.12.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki yoğun yağışların etkisiyle su baskınına uğrayan kamplar için yardım çağrısında bulunuldu.
 • Ses Ver, Özgür Olsunlar!
  10.12.2019
  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Mısır hapishanelerinde mahpus bulunan genç, yaşlı, kadın ve erkek binlerce insanın en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşması için meşalelerle Fatih Camii’nden Saraçhane Parkı’na bir yürüyüş gerçekleştirildi.
 • Somali’den İHH’ya ziyaret
  07.12.2019
  Somali’nin Ankara Büyükelçisi H.E Jama Abdullahi Mohamed, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
 • Maldivler’den İHH ziyareti
  07.12.2019
  Maldivler Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Imran Abdulla, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli istişarelerde bulundu.