Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Afyonkarahisar iyilikte yarışıyor

“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi Afyonkarahisar’da tanıtıldı.

“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi Afyonkarahisar’da eğitimcilerin katıldığı bir toplantıyla tanıtıldı. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İHH tarafından organize edilen programa Afyon İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, okul müdürleri ve eğitimciler katıldı.

Tanıtım toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, MEB olarak STK’larla çok sayıda proje yürüttüklerini fakat projeler içinde en anlamlı ve faydalı olanının bu proje olduğunu ifade etti. Kılıç, Afyon’daki İHH gönüllülerinin ve okul temsilcilerinin gayretlerini yakından takip ederek gerekli desteği verdiklerini de söyledi. Programda projenin ayrıntılarını anlatan İHH Yetim biriminden Reşat Başer “Biz yetimlere sadece maddi olarak değil manevi bir kardeşlik bağı ile bağlandık. Eğitim dönemini sonuna yaklaştığımız bu günlerde her okulumuz en azından bir yetim kardeş alarak bu gönül köprüsünde yer almalı.” diyerek Afyonlu eğitimci yetimler konusunda duyarlı olmaya çağırdı.
 

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Anadolu’dan Suriye’ye briket ev
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeli mülteciler için başlatılan “Mazluma Çatı Ol” kampanyası kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden projeye 170 TIR dolusu briket desteği geldi.
23.06.2020
Yetimlere bayram sürprizi
İHH Gönüllü Motorize ve Off-Road ekipleri, bayramda 750 yetimi sevindirmek için yola çıktı. İHH’nın Yetim Sponsorluk Sistemiyle desteklenen yetimlere oyuncak ve çeşitli hediyeler ulaştırıldı.
26.05.2020
Afrikalı Ali iyilik peşinde
Afrikalı Ali olarak tanının ünlü radyocu Ali Şentürk, İstanbul’un arka sokaklarında İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Ramazan yardımlarına eşlik etti. Muhtaç ailelere gıda, zekât- fitre ve ayakkabı ulaştırıldı.
16.05.2020

SON HABERLER

 • İHH, Kurban'da 52 ülkede olacak
  13.07.2020
  İHH, 28 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurban Rahmettir” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 52 ülkesine yola çıkacak. İHH’nın bu yılki kurban bedeli 900 TL.
 • Suriye’nin yetimleri Türkiye’ye emanet
  15.07.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yürütülen "Yetim Sponsorluk Sistemi" kapsamında Suriye’nin kuzeyinde yaşayan 9 bin 244 yetim çocuğa sosyal nakdi destek veriliyor.
 • Somalili sel mağdurlarına yardım
  15.07.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Somali’de meydana gelen selde etkilenen 639 aileye acil yardım ulaştırdı. Yapılan bu yardımlardan yaklaşık 3 bin 800 kişi faydalandı.
 • Çeyrek asırlık katliam: Srebrenitsa!
  11.07.2020
  Bugün Srebrenitsa soykırımının 25. yıldönümü. Soykırımda hayatını kaybeden 8 bin 372 kişiden sadece 6 bin 652’si bulunarak Potoçari Anıt Mezarlığı’na defnedilebildi.
 • Musul’daki okullar onarılıyor
  09.07.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, çatışmalardan dolayı kullanılamaz hale gelen Irak’ın Musul kentindeki 3 farklı okulu onarımdan geçirerek yeniden öğrencilerin hizmetine sunacak.