Ağrı halkı Suriye için seferber oldu
Ağrı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (AĞ-SİP) İHH aracılığıyla Suriye’ye göndereceği yardımlar için kampanya başlattı.
Türkiye 04.03.2014

Ağır’da "Komşuluk Hakkı'' ve ''Sana İhtiyacım Var'' adıyla Türkiye geneli başlatılan yardım kampanyası için sivil toplum kuruluşları “Ağrı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (AĞ-SİP)” adı altında birleşti.

Ağrı Merkez Kağızman Caddesinde kurulan iletişim çadırında bir araya gelen platform üyeleri, Ağrı halkına, Suriye’de yaşanan sorunlarla ilgili bilgiler verilirken, Suriye halkı için acil ihtiyaç malzemeleri toplamaya başladı.

Konuyla ilgili AĞ-SİP tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:
Savaşın acımasız ve çirkin yüzünün 3 yıldır sürdüğü Suriye’de, insanların acılarına ortak olmak ve zulme karşı sessiz kalmanın zülüm olduğunu bildirmek, yaşanan drama kayıtsız kalmamak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Aynı zamanda Suriye direnişini terörize etmek ve bu yolla Suriye halkına giden yardımları engellemek isteseler de zafer Suriye halkının olacak.

Ağrı'da toplanan yardımlarının en kısa sürede İHH aracılığı ile Suriye'deki kardeşlerimize ulaştırılacağı belirtilen açıklamada, "Komşuluk Hakkı'' ve ''Sana İhtiyacım Var'' kampanyası için açılan yardım çadırının 1 ay boyunca açık kalacağı bildirildi.

KAMPANYAYA DESTEK VEREN STK’LAR

Ağrı İHH Temsilciliği - İnsani Hareket Yard ve Day.Der ( İHYAD ) - Ağrı İnsani Yardım Derneği ( İYDER ) - İnsan Hakları ve Mazlumlar için Day.Der (Mazlumder ) - Verenel Derneği - İlim Yayma Cemiyeti Ağrı Şubesi - Ağrı İmam Hatip Mez.Der (AGİMDER ) - Ağrı Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD ) - Ağrı DİVASEN - Ağrı Çözüm Platformu Derneği - Ağrı Hasta Hakları ve Yakınları Derneği (AĞRI HAYAD ).

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.