Aksaray İHH’dan “Yetim" konulu şiir yarışması
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Kuran kursları arasında düzenlenen “Yetim” konulu ödüllü şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Türkiye 01.02.2016

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Kuran kursları arasında düzenlenen “Yetim” konulu ödüllü şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

İl genelindeki 118 Kuran kursunda eğitim gören 4000’i aşkın kursiyer ve öğretmenlere duyurulan yarışmaya toplam 65 kursiyer şiir başvurusunda bulundu. Yarışmada jüri heyetinin değerlendirmeleri sonucu dereceye giren ilk üç şiir ödüle layık görüldü.

Ödül programına yaklaşık 700 kişi iştirak etti.

Aksaray İHH Kadın Kolları Başkanı'nın selamlama konuşması ile başlayan programda İHH Yetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, konuklara İHH'nın yetim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Programın sonunda dereceye giren şiirlerin okunmasının ardından 65 katılımcıya günün anısına teşekkür belgesi verildi. Dereceye girenlerin ödülleri Aksaray Valisi ve Emniyet Müdürü'nün eşleri tarafından takdim edildi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.