Alanyalılar Filistin için buluştu
Alanya Dayanışma Platformu (ALDAP), ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ projesine destek vermek için kahvaltılı program düzenledi. Alanya İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen programa yaklaş
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 22.04.2010

Gazze’de yaşanan ambargoyu denizden delecek “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına Alanya’da faaliyet gösteren STK’lar da destek verdi. Alanya’da faaliyet gösteren ANÇED, SEBİLAY, VEFADER, Eğitim Bir-Sen, Keykubat Eğitimciler Derneği ve Diyanet-Sen tarafından oluşturulan Alanya Dayanışma Platformu (ALDAP) çalışmaya destek vermek için kahvaltılı bir program düzenledi. Programa İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay ve Kemal Özdal da katıldı. 

Alanya İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen kahvaltıya 2 bin davetli katılırken, kampanyaya maddi destek sağlamak için açık arttırma yapıldı. Açık arttırmada Gazze lideri İsmail Haniye’nin imzası bulunan iki atkı satıldı. 

ALDAP Platformu Temsilcisi Hasan İlhan yaptığı konuşmada, platform olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İlhan, bir haftadır Alanya Belediye Düğün Salonu önünde kermes düzenlendiğini ve her iki kampanyadan toplanan miktarın 100 bin TL'yi geçtiğini söyledi.  

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay da yaptığı konuşmada bugüne kadar 8 gemi alındığını belirterek, bu sayıyı 10'a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Atalay, Gazze’de yaşanan son durum ve ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışması hakkında gelinen son nokta hakkında bilgi verdi. Program, Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar’ın duasıyla sona erdi.    


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.