Alucra Vakfı Kadın Kolları’ndan Filistin’e Destek
Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Kadın Kolları’nın düzenlediği Filistin’e Destek etkinliği çerçevesinde toplanan yardımlar Gazze halkına ulaştırılmak üzere İHH'ya teslim edildi.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 19.01.2013

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Kadın Kolları’nın düzenlediği Filistin’e Destek etkinliği çerçevesinde toplanan yardımlar Gazze halkına ulaştırılmak üzere İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Nur Kutay’a teslim edildi.

İsrail saldırıları nedeniyle büyük kayıplar veren Filistin halkına destek olmak amacıyla Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Kadın Kolları tarafından Doludere Köyü Derneği’nde düzenlenen Filistin’e Destek programı büyük bir katılımla gerçekleşmiş, etkinlik çerçevesinde 4,727 TL değerinde maddi yardım toplanmıştı.

Toplanan yardımlar geçtiğimiz Perşembe günü Alucra Vakfı Başkanı Sinan Karaveli tarafından Gazze’ye ulaştırılmak üzere İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Nur Kutay’a teslim edildi.

Teslim töreninde duygulu anlar yaşandı. Fatma Nur Kutay yaptığı konuşmada Filistin’deki kadın ve çocukların çok zor durumda olduklarını yapılan bu yardımın çok kıymetli ve anlamlı olduğunu dile getirdi.

Alucra Vakfı Başkanı Sinan Karaveli ise vakfın kadın kollarına yaptıkları bu güzel gayretli ve hayırlı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek toplanan yardımın en kısa zamanda Filistinlilere ulaştırılması temennisinde bulundu. Sohbet ve ikramların ardından tören sona erdi.

Alucra Vakfı tarafından temin edilen nakdi yardım İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Gazze halkına ulaştırılacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.