Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Amasya İHH’dan Suriye’ye 3 TIR yardım

Amasya İHH’nın; Merzifon, Erbaa, Havza, Taşova ve Gümüşhacıköy İHH dernekleri ile Ramazan ayında müşterek yürüttüğü Suriye’ye İnsani Yardım Organizasyonu çerçevesinde oluşturdukları 3 TIR dolusu insani yardım malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Amasya İHH’nın; Merzifon, Erbaa, Havza, Taşova ve Gümüşhacıköy İHH dernekleri ile Ramazan ayında müşterek yürüttüğü Suriye’ye İnsani Yardım Organizasyonu çerçevesinde oluşturdukları 3 TIR dolusu insani yardım malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Konvoy, 24 Temmuz 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip yapılan Basın Açıklaması ve duanın ardından, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Daha önce Merzifon İHH Yardım Derneği’nce toplanan 1 TIR yardım malzemesi, 23 Temmuz Cumartesi Yatsı namazını müteakip Merzifon’dan dualarla uğurlanarak Amasya’ya intikal ettirilmişti.

Merzifon’dan gelen 1 TIR ile Amasya’da oluşturulan 2 TIR olmak üzere toplam 3 yardım TIR’ının uğurlaması esnasında önce Eğitim Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerim CAMCI, basın açıklamasını okudu. Açıklamada, FETÖ ile Esed arasında bir fark olmadığı, Türkiye’de FETÖ’nün devrildiği gibi Suriye’de de Esed’in bir an önce devrilmesi gerektiği vurgulandı.

amsaya-ihh-suriye-yardim-2.jpg

Eller semaya kaldırıldı

Ardından Suriye’deki tüm mazlumların kurtuluşuna, FETÖ ve uşaklarının kahrolmasına ve Esed rejiminin bir an önce devrilmesine dair yapılan duanın ardından yardım TIR’ları uğurlandı.

Amasya İHH önderliğinde teşkil edilen ve 80 bin TL değerinde 78 ton un ile 120 adet kullanılmış ortopedik yataktan oluşan insani yardımı içeren konvoya İHH Dernekleri’nin yanı sıra; Eğitim Bir-Sen Amasya ve Merzifon Şube Başkanlıkları ile Özgür-Der Amasya Temsilciliği ve Hızır-Der ve GÜRUN katkı sağladı.

Yardım TIR’ları Hatay Reyhanlı’da bulunan Cilvegözü Sınır kapısından geçirilerek, bizzat Suriye içindeki mağdur halka ulaştırılması hedefleniyor. Öte yandan gönderilen unların büyük kısmı, İHH’nın Suriye fırınlarında kullanılacak.

amsaya-ihh-suriye-yardim-1.jpg

Acil Yardım Kategorisine Son Eklenen Haberler

Göç eden ailelere çadır yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Esed rejimi ve Rusya saldırılarından dolayı evlerini terk etmek zorunda kalıp, Türkiye-Suriye sınırına göç eden 287 aileye çadır desteğinde bulundu.
01.02.2020
Aileler, briket evlere yerleşmeye başladı
İHH tarafından “Mazluma Çatı Ol” sloganıyla ilk etapta 10 bin adet briketten ev inşası için Suriye içerisinde hayata geçirilen proje kapsamında İdlib kırsalında 200 adet evin inşası tamamlandı. İnşası tamamlanan evlere savaş mağduru aileler yerleşmeye başladı.
30.01.2020
Suriye’ye mazot desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Qatar Charity tarafından Suriye içerisindeki okullara ve saldırılar nedeniyle yerinden edilen sivillere 307 bin litre mazot desteğinde bulunuldu.
29.01.2020

SON HABERLER

 • Mavi Marmara ruhu Tekirdağ’da
  15.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 2020 yılının “Mavi Marmara Yılı” ilan edilmesinin ardından düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerin ilki Tekirdağ’da gerçekleştirildi.
 • Çadır kentleri kar vurdu
  14.02.2020
  Suriye rejimi ile Rusya’nın saldırısından kaçarak Azez ve kırsalına gelen İdlibliler, eksi 10 dereceyi bulan soğuk hava ve karla mücadele ediyor. Hayata tutunmaya çalışan Suriyelilerin kaldığı çadırlar havadan görüntülendi.
 • Isparta’dan İdlib’e 11 TIR yardım
  12.02.2020
  Isparta İHH öncülüğünde, Isparta Belediyesi ile çeşitli STK'ların iş birliğinde toplanan malzemeleri taşıyan 11 TIR insani yardım malzemesi, İdlibli mazlumlara gönderilmek üzere yola çıktı.
 • BM’den İHH’ya ziyaret
  11.02.2020
  Suriye Krizi Birleşmiş Milletler (BM) Bölgesel Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts ve beraberindekiler, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezini ziyaret etti.
 • BM İnsani İletişim Ağları ve Partnerlik Haftası
  11.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Uluslararası Gönüllü Kuruluşlar Konseyi (ICVA) tarafından organize edilen “Yerelleşme ve Daha Kapsamlı Bir İşbirliği” paneline katılarak bir sunum gerçekleştirdi.