Anaokulu öğrencilerinden örnek davranış
Tatlı Afacan Çocuk Evi’nde okuyan anaokulu öğrencisi minikler harçlıklarından biriktirdikleri paraları İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağışlayarak, Gazze’ye ulaştırılmasını istedi. Herkese örnek olabilece
Türkiye 05.01.2010

İsrail’in Gazze halkına uyguladığı ambargodan en çok çocuklar etkileniyor. Eğitim ve sağlık sorunları yaşayan minikler, çocukluklarını ise hiç yaşayamıyorlar. Silahların gölgesinde büyüyen çocuklar ninniler yerine bomba seslerinde uyumaya çalışıyorlar.

Yetişkin insanların bile üstesinden gelmekte zorlanabileceği sorunlarla mücadele eden Gazze’li çocuklara destek, Türkiye’li miniklerden geldi. Tatlı Afacan Çocuk Evi’nde okuyan anaokulu öğrencileri harçlıklarından biriktirerek topladıkları parayı, Gazze’li çocuklara ulaştırılmak üzere, İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağışladı. Tatlı Afacan Çocuk Evi’nde okuyan 34 minik öğrenci kendi aralarında topladıkları parayı öğretmenleri gözetiminde İHH İnsani Yardım Vakfı’na gelerek bizzat kendileri teslim etti.

Minik öğrencilerin öğretmeni Mihrican Aksakallı, Gazze’li çocuklar için para toplamanın öğrencilerin kendi fikirleri olduğunu ifade ederken şunları söyledi: ‘ Gazze’de yaşanan sıkıntıyı televizyondan gören öğrencilerimiz görüntülerin etkisinde kalmışlar. Oradaki kardeşleri için bir şeyler yapmak istemişler. Harçlıklarından arttırdıkları paraları İHH İnsani Yardım Vakfı’ndan aldığımız kumbaralarda biriktirdiler. Toplanan 5 adet kumbarayı Gazze’li çocuklara ulaştırılmak üzere teslim ettik ve 5 kumbara daha aldık. Çocukların topladıkları sembolik bir miktar belki ama duyarlılıklarının büyük bir göstergesi. Umarız herkese örnek olur.’

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.