Anaokulu öğrencilerinden yetimlere hediye
Vakfımızın yetim çocuklara yönelik başlatmış olduğu oyuncak kampanyasına anaokulu öğrencilerinden destek geldi. Minik yürekler, dünyanın farklı coğrafyalarındaki yetim kardeşlerine oyuncak hediye etti
19.02.2011

İHH tarafından başlatılan “Oyuncaklar yetim kalmasın” çalışmasına ilk destek anaokulu öğrencilerinden geldi. Vakfımızı ziyaret eden Tatlı Afacan Çocuk Evi öğrencileri yanlarındaki oyuncakları yetimlere bağışladılar. Öğrenciler dünyanın farklı coğrafyalarındaki kardeşlerine yolladıkları hediyeler ile minik yürekleriyle ne kadar duyarlı ve hassas olduklarını gösterdiler.

“Oyuncaklar yetim kalmasın” sloganıyla başlatılan çalışma çerçevesinde bağış yoluyla toplanacak oyuncaklar farklı ülkelerdeki yetimlere gönderilecek. Böylelikle savaş, kriz, doğal afet ve fakirlik sebebiyle anne veya babasını kaybetmiş çocukların yüzleri bir nebze olsa da güldürülecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.