Ankara İHH yetimlerle iftarda buluştu
Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği, 150 yetim çocuk ve ailelerinden oluşan 400 kişiyi iftarda bir araya getirdi.
Türkiye 15.08.2012

Keçiören Belediyesi'nin ev sahipliğinde Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi'nde verilen iftarda, yalnızca yetimler değil, Ankara'da güçsüzler yurdunda kalan kimsesiz yaşlılar, Somalili mülteciler, Türkiye’de öğrenim gören yabancı öğrenciler de misafir edildi.

İHH Ankara Yetim Sorumlusu Orhan Demirel, yetim çocuklara yönelik başlattıkları Bayramlık kampanyası kapsamında, bağışçıların katkılarıyla Ankara'da yaklaşık 400 çocuğa bayramlık alındığını, ayrıca kardeş il Ağrı'daki 150'ye yakın yetim çocuğa da bu kapsamda bayramlık hediye edildiğini ifade etti.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.