Antalya’dan Suriye için 22’nci yardım TIR’ı
İHH Antalya İnsani Yardım Derneğince, ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırılmak üzere hazırlanan un dolu yardım TIR’ı yola çıktı.
Suriye 23.06.2014

Hacı Yusuf Öztürk Camiinde bir araya gelen dernek gönüllüleri, Antalya’dan yola çıkan 22’nci TIR’ı dualar eşliğinde uğurladı.

Dernek Başkanı Mehmet Yıldırım, TIR’ın Mavi Marmara Gemisinde hayatını kaybeden İbrahim Bilgen adına gönderildiğini belirtti. Antalyalı hayırseverlerin desteğinin giderek arttığını belirten Yıldırım, Ortadoğu’da büyüyen mezhep savaşlarının son bulmasını, nerede bir mazlum Müslüman var ise ona dünyanın diğer ucundan ulaşmak için çalışacaklarını söyledi.

Antalya İHH Derneği tarafından ildeki hayırseverlerin bağışlarıyla alınan 26 ton un, Kilis İHH’ya teslim edilecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.