Antalya’dan Suriye’ye 8 tır un
Antalya İnsani Yardım Derneği Suriye’ye 8 tır un gönderdi.
Ortadoğu, Suriye 27.02.2013

Antalya İnsani Yardım Derneği Suriyeli mazlumların feryadına sessiz kalmadı. Uzun bir süredir il genelinde düzenlenen yardım faaliyetleri sonucunda toplanan 8 tır unu taşıyan acil yardım konvoyu Suriye içerisinde dağıtılmak üzere bölgeye gönderildi.

Toplamda 10 tır unu Suriye’de savaş şartları altında yaşam mücadelesi veren halka ulaştırmayı hedefleyen Antalya İnsani Yardım Derneği çalışmalarını sürdürüyor.

Suriye’de 2.inci yılını doldurmak üzere olan şiddetli çatışmalardan en büyük zararı masum siviller görüyor. Ekmek fırınlarının dahi bombalandığı ülkede soğuk kış şartlarına ek olarak açlıkla da mücadele eden milyonlarca kişi için bölgeye gönderilen un yardımları hayati önem taşıyor.
 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.