Arakanlılara battaniye ve gıda yardımı
Vakfımızca, Bangladeş’teki Arakanlı mültecilere battaniye ve gıda yardımında bulundu.
Arakan 13.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye'den Bangladeş’te zor şartlarda yaşamaya çalışan Arakanlı mülteciler için yapılan bağışları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Bölgeye giden İHH Giden Yardımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Aynacı ve Projeler Birim Koordinatorü Orhan Şefik tarafından “Kış Acil Yardım Projesi” kapsamında Bangdeş’teki Kupupalong Mülteci Kampındaki Arakanlı mültecilere ve Teknaf bölgesinde yaşayan Arakanlılara 10 bin adet battaniye dağıtıldı.

Acil Gıda Yardım Projesi” kapsamında da Kutupalong Mülteci Kampı ve civar köylerindeki 8 bin 750 Arakanlı mülteci aileye 20 kiloluk pirinç çuvalı dağıtıldı. Projelerden yaklaşık 60 bin kişi istifade etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.