Arnavatluk cezaevinde mahkumlara yardım dağıtıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bulunan Jordan Misja hapishanesinde mahkumlara yardım dağıtımı gerçekleştirdi. Mahkumların kullanımı için cezaevi yönetiminin talebi üzerine yatak ranza ve ilaç dağıtıldı.
Arnavutluk, Türkiye 01.05.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Arnavutluk’ta faaliyet gösteren Alsar kurumu ortak düzenledikleri yardım çalışması kapsamında Tiran’da bulunan Jordan Misja hapishanesinde kalan ve ihtiyaç sahibi olan mahkumlara yardım malzemesi dağıttı. Cezaevi yönetimi tarafından gelen talep doğrultusunda yapılan yardım çalışması öncesi bir tören düzenlendi.

Cezaevinde düzenlenen törene İHH adına yönetim kurulu üyeleri Osman Atalay ve Yaşar Kutluay ile Alsar yetkilileri katıldı. Düzenlenen tören ile birlikte cezaevinde kalan mahkumlara sosyal yaşamlarında faydalanabilecekleri malzemeler ile yardım malzemeleri dağıtıldı.

Ayrıca törenin ardından İHH ve Alsar yetkilileri ile cezaevi yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirerek cezaevlerinde yaşanan zorluklar, eğitim faaliyetleri, cezaevlerindeki ihtiyaçlar, sosyal yaşamların iyileştirilmesi, işbirliğinin geliştirilmesi gibi çeşitli konular üzerinde görüşme yaptılar.


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.