Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Arnavatluk cezaevinde mahkumlara yardım dağıtıldı

İHH İnsani Yardım Vakfı Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bulunan Jordan Misja hapishanesinde mahkumlara yardım dağıtımı gerçekleştirdi. Mahkumların kullanımı için cezaevi yönetiminin talebi üzerine yatak ranza ve ilaç dağıtıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Arnavutluk’ta faaliyet gösteren Alsar kurumu ortak düzenledikleri yardım çalışması kapsamında Tiran’da bulunan Jordan Misja hapishanesinde kalan ve ihtiyaç sahibi olan mahkumlara yardım malzemesi dağıttı. Cezaevi yönetimi tarafından gelen talep doğrultusunda yapılan yardım çalışması öncesi bir tören düzenlendi.

Cezaevinde düzenlenen törene İHH adına yönetim kurulu üyeleri Osman Atalay ve Yaşar Kutluay ile Alsar yetkilileri katıldı. Düzenlenen tören ile birlikte cezaevinde kalan mahkumlara sosyal yaşamlarında faydalanabilecekleri malzemeler ile yardım malzemeleri dağıtıldı.

Ayrıca törenin ardından İHH ve Alsar yetkilileri ile cezaevi yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirerek cezaevlerinde yaşanan zorluklar, eğitim faaliyetleri, cezaevlerindeki ihtiyaçlar, sosyal yaşamların iyileştirilmesi, işbirliğinin geliştirilmesi gibi çeşitli konular üzerinde görüşme yaptılar.


Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Isparta’dan İdlib’e 11 TIR yardım
Isparta İHH öncülüğünde, Isparta Belediyesi ile çeşitli STK'ların iş birliğinde toplanan malzemeleri taşıyan 11 TIR insani yardım malzemesi, İdlibli mazlumlara gönderilmek üzere yola çıktı.
12.02.2020
İdlib’e yardım seferberliği
Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden toplanan 109 TIR insani yardım malzemesi, İdlib’den Türkiye sınırına doğru göç eden Suriyelilere ulaştırılmak üzere dualarla bölgeye uğurlandı.
04.02.2020
Öğrencilerden İdlib’e 71 briket ev
130 yetimin sponsorluğunu üstlenerek Türkiye’deki iyilik yarışında ilk sıraya yükselen Özel İstanbul Medeniyet İlkokulu-Ortaokulu, İdlib’deki drama sessiz kalmayarak öğrenci, öğretmen ve velilerin gayretiyle toplamda 71 adet briket evi İHH’ya bağışladı.
23.01.2020

SON HABERLER

 • İslam Kalkınma Bankası’ndan İHH ziyareti
  24.02.2020
  İslam Kalkınma Bankası Genel Müdürü Waleed Al Waheeb ve beraberindekiler, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
 • 10 bin Yemenli aileye yardım
  24.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, krizin devam ettiği Yemen’de kumanya, su, ekmek, battaniye ve mont dağıtımında bulundu. Yardımlardan 10 bin aile istifade etti.
 • İstanbul'da Kudüs ve Mavi Marmara gecesi
  21.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, kutlu seferin 10. Yılında "Kudüs ve Mavi Marmara Şehitleri" programı düzenliyor. İlki Tekirdağ’da yapılan programların ikincisi İstanbul’da gerçekleştirildi.
 • Mavi Marmara ruhu Tekirdağ’da
  15.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 2020 yılının “Mavi Marmara Yılı” ilan edilmesinin ardından düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerin ilki Tekirdağ’da gerçekleştirildi.
 • Çadır kentleri kar vurdu
  14.02.2020
  Suriye rejimi ile Rusya’nın saldırısından kaçarak Azez ve kırsalına gelen İdlibliler, eksi 10 dereceyi bulan soğuk hava ve karla mücadele ediyor. Hayata tutunmaya çalışan Suriyelilerin kaldığı çadırlar havadan görüntülendi.