Arnavutköy’de HSBYKV projesi değerlendirme toplantısı
Arnavutköy’de “İyilikte Yarışan Sınıflar - Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" (HSBYKV) proje değerlendirme toplantısı yapıldı.
Türkiye 24.02.2016

Arnavutköy’de “İyilikte Yarışan Sınıflar - Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" (HSBYKV) proje değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, İlçe Müftüsü Bahri Şamat, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Muammer Erdoğan, İl Ar-ge Koordinatörü Hasan Bilici, İHH İstanbul Yetim Sorumlusu Reşat Başer, İHH Arnavutköy Temsilciliği Yetim Kardeş Koordinatörü Murat Şahin, İHH Arnavutköy Temsilcisi Ali Yelgün, Arnavutköy Özel Temel Lisesi Müdürü Özkan Kaya, öğretmenler  ve okul gönüllü temsilcileri katıldı. 

Belediye Başkan Yardımcısı Aygenli, konuşmasına bizleri kendi ülkemiz ve yeryüzünün mazlum coğrafyalarındaki yetim çocuklarla buluşturan ve onların elinden tutma imkanı veren İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı’na teşekkür ederek başladı. Arnavutköy’de projeye desteklerinden dolayı katılımcı okul temsilcilerine gayetlerinden dolayı teşekkür eden Aygenli, çocukların topluma sağlıklı, yardımlaşan bireyler olarak katılmalarına verilen desteğin çok önemli olduğunu vurguladı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dağ ise, projenin çocukların gelişiminde önemli bir yere sahip olduğunun farkında olduklarını ve bir eğitim olarak okulların sahiplenmesi gerektiğini anlattı. 

Program, İlçe Müftüsü Bahri Şamat’ın yetimlerle ilgili ayet ve hadislerden bir kısmını okumasının ardından yaptığı duayla son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.