Arnavutluk ve Kosova’daki yetimlerimizle buluşma
“Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında Arnavutluk ve Kosova’ya giden İHH heyeti, iki ülkede yaklaşık 2 bin 500 yetimle buluştu.
Arnavutluk, Kosova, Türkiye 23.05.2014

Arnavutluk ve Kosova’daki yetimlerimizle fidan dikimi, piknik ve salon programlarında buluşan ekibimiz çocuklarla eğlenceli günler geçirdi. Kesilen adak kurbanları da yetimlerimize ulaştırıldı.

Heyet ilk olarak Tiran ve ilçe belediye başkanlarının da eşlik ettiği Arnavutluk’ta yapılan fidan dikimi etkinliğine katıldı. Heyet daha sonra vakfımızın yetim sponsorluk çalışması kapsamında düzenli olarak desteklediği yetimler içerisinden sağlık desteğinde bulunduğu üç yetimi evinde ziyaret etti.Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Yetim Dayanışma Günleri çerçevesinde organize edilen salon programına katılan İHH heyeti, yaklaşık 2 bin yetimimizle güzel bir gün geçirdi. Programa Arnavutluk devlet ve belediye yetkililerinin yanı sıra Samsun Milletvekili Cemal Yılmazdemir, Arnavutluk'un Türkiye büyük elçisi, Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Kültür müdürü Kenan Gültürk’ün yanı sıra Arnavutluk’ta görev yapan Türk bürokratlar katıldı.Programın ardından yapılan piknikte yetimlerimizle halk oyunları, boyama etkinliği, futbol maçları gibi oyunlar oynandı. Beraberce yenen yemeğin ardından yapılan dua ile bu imkânı sunan bizi ve kalplerimizi birleştiren Allah’a (c.c) Hamd edildi.

Program sonrasında kesilen kurban etleri kardeşlerimize ulaştırıldı.Sultan Murat Han’ın kabrine ziyaret

Arnavutluk’un ardından geçilen Kosova’da ilk iş olarak yine kardeşlerimize ulaştırılacak kurbanlar kesildi.

Geliri ile Kosova’daki yetimlerimizin desteklendiği “Yetim Kalesi” isimli otelde yapılan konaklamanın ardından sabahın erken saatlerinde fidan dikim etkinliğine geçildi. Prizren merkezde sponsorluk çalışması ile desteklenen 150 yetim ailesine kurban etleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Kar yağışı altında başkent Priştina’ya devam eden yolculuk Kosova Fatihi, Sultan Murad Han’ın kabri başında Allah-u Teala’ya yapılan dua ile son buldu.

Bir yetime sponsor olmak için lütfen tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.