Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Arnavutluk ve Kosova’daki yetimlerimizle buluşma

“Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında Arnavutluk ve Kosova’ya giden İHH heyeti, iki ülkede yaklaşık 2 bin 500 yetimle buluştu.

Arnavutluk ve Kosova’daki yetimlerimizle fidan dikimi, piknik ve salon programlarında buluşan ekibimiz çocuklarla eğlenceli günler geçirdi. Kesilen adak kurbanları da yetimlerimize ulaştırıldı.

Heyet ilk olarak Tiran ve ilçe belediye başkanlarının da eşlik ettiği Arnavutluk’ta yapılan fidan dikimi etkinliğine katıldı. Heyet daha sonra vakfımızın yetim sponsorluk çalışması kapsamında düzenli olarak desteklediği yetimler içerisinden sağlık desteğinde bulunduğu üç yetimi evinde ziyaret etti.Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Yetim Dayanışma Günleri çerçevesinde organize edilen salon programına katılan İHH heyeti, yaklaşık 2 bin yetimimizle güzel bir gün geçirdi. Programa Arnavutluk devlet ve belediye yetkililerinin yanı sıra Samsun Milletvekili Cemal Yılmazdemir, Arnavutluk'un Türkiye büyük elçisi, Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Kültür müdürü Kenan Gültürk’ün yanı sıra Arnavutluk’ta görev yapan Türk bürokratlar katıldı.Programın ardından yapılan piknikte yetimlerimizle halk oyunları, boyama etkinliği, futbol maçları gibi oyunlar oynandı. Beraberce yenen yemeğin ardından yapılan dua ile bu imkânı sunan bizi ve kalplerimizi birleştiren Allah’a (c.c) Hamd edildi.

Program sonrasında kesilen kurban etleri kardeşlerimize ulaştırıldı.Sultan Murat Han’ın kabrine ziyaret

Arnavutluk’un ardından geçilen Kosova’da ilk iş olarak yine kardeşlerimize ulaştırılacak kurbanlar kesildi.

Geliri ile Kosova’daki yetimlerimizin desteklendiği “Yetim Kalesi” isimli otelde yapılan konaklamanın ardından sabahın erken saatlerinde fidan dikim etkinliğine geçildi. Prizren merkezde sponsorluk çalışması ile desteklenen 150 yetim ailesine kurban etleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Kar yağışı altında başkent Priştina’ya devam eden yolculuk Kosova Fatihi, Sultan Murad Han’ın kabri başında Allah-u Teala’ya yapılan dua ile son buldu.

Bir yetime sponsor olmak için lütfen tıklayınız

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

İdlib’e yardım seferberliği
Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden toplanan 109 TIR insani yardım malzemesi, İdlib’den Türkiye sınırına doğru göç eden Suriyelilere ulaştırılmak üzere dualarla bölgeye uğurlandı.
04.02.2020
Öğrencilerden İdlib’e 71 briket ev
130 yetimin sponsorluğunu üstlenerek Türkiye’deki iyilik yarışında ilk sıraya yükselen Özel İstanbul Medeniyet İlkokulu-Ortaokulu, İdlib’deki drama sessiz kalmayarak öğrenci, öğretmen ve velilerin gayretiyle toplamda 71 adet briket evi İHH’ya bağışladı.
23.01.2020
Burslarından artırıp bir yetime hami oldular
Türkiye’nin, kendi ülkelerinde açtığı sınavlara girerek burslu bir şekilde İstanbul’da imam hatip okumaya hak kazanan 26 farklı ülkeden 33 öğrenci, aylık burslarından artırarak 3 yıldır bir yetimin sponsorluğunu üstleniyor.
17.01.2020

SON HABERLER

 • İstanbul'da Kudüs ve Mavi Marmara gecesi
  21.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, kutlu seferin 10. Yılında "Kudüs ve Mavi Marmara Şehitleri" programı düzenliyor. İlki Tekirdağ’da yapılan programların ikincisi İstanbul’da gerçekleştirildi.
 • Mavi Marmara ruhu Tekirdağ’da
  15.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 2020 yılının “Mavi Marmara Yılı” ilan edilmesinin ardından düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerin ilki Tekirdağ’da gerçekleştirildi.
 • Çadır kentleri kar vurdu
  14.02.2020
  Suriye rejimi ile Rusya’nın saldırısından kaçarak Azez ve kırsalına gelen İdlibliler, eksi 10 dereceyi bulan soğuk hava ve karla mücadele ediyor. Hayata tutunmaya çalışan Suriyelilerin kaldığı çadırlar havadan görüntülendi.
 • Isparta’dan İdlib’e 11 TIR yardım
  12.02.2020
  Isparta İHH öncülüğünde, Isparta Belediyesi ile çeşitli STK'ların iş birliğinde toplanan malzemeleri taşıyan 11 TIR insani yardım malzemesi, İdlibli mazlumlara gönderilmek üzere yola çıktı.
 • BM İnsani İletişim Ağları ve Partnerlik Haftası
  11.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Uluslararası Gönüllü Kuruluşlar Konseyi (ICVA) tarafından organize edilen “Yerelleşme ve Daha Kapsamlı Bir İşbirliği” paneline katılarak bir sunum gerçekleştirdi.