Asfa’lı öğrenciler Suriyeli kardeşlerini yalnız bırakmadı
Ramazan öncesi Suriyeli mültecilere destek için yardım seferberliği başlatan Asfa Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri 100 bin TL aynı, 25 bin TL nakdi yardım topladı. Öğrenciler toplanan yardım malzemelerini kendi elleri ile okul bahçesindeki TIR'lara taşıdılar. Bazı öğrenciler ise Suriyeli kardeşlerine destek için annelerine yaptırdıkları kek ve tatlıları okul bahçesinde sattılar.
Türkiye 07.07.2014

Ramazan öncesi Suriye’deki mültecilere 25 bin TL değerinde bir TIR un göndermek için harekete geçen Asfa Koleji Eğitim Kurumu öğrenci, öğretmen ve velileri 3 hafta içinde 100 bin TL'li aynı yardım ile 25 bin TL nakit para topladılar. Yardım kampanyasının Koordinatörü Ammar Yağcı, ''Kardeşini Yanlız Bırakma'' sloganı ile başlatıyan Suriye'ye yardım kampanyasının kısa sürede çığ gibi büyerek, 100 bin TL ayni ve 25 bin TL nakti yardıma ulaşmasında en büyük payın Asfa Koleji öğrencilerine ait olduğunu söyledi.ELLERİYLE YÜKLEDİLER

Toplanan ayni yardımları öğrenciler okul bahçesindeki TIR'lara büyük bir heyecanla kendi elleri ile taşıdılar. Yardım Kampanyası'nın Koordinatörlüğünü yürüten Ammar Yağcı, ‘’Öğrencilerin Suriye için topladıkları yardımları TIR'lara taşırken hissetikleri mutluluk görülmeye değerdi. Ağır olan paketleri ise hep birlikte sırtladılar. Bu durumun çocuklarda küçük yaşta yardımlaşma duygusunun gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz’’ dedi.ANNELERİNİN YAPTIĞI ÜRÜNLERİ SATTILAR

Kampanya süresince öğrencilerin birer yardım meleği gibi çalıştıklarını anlatan Yağcı, bazı öğrencilerin bir çuval un alabilmek için annelerine yaptırdıkları börek ve tatlıları okul bahçesinde sattıklarını söyledi. Asfa Koleji yönetimi, 25 bin TL’yi İHH'ya teslim ederken mültecilerin ekmek ihtiyacının karşılanması için un satın alınmasını şart koştu. 25 bin TL’ye satın alınacak bir TIR un ile İHH’nın sınırda kurduğu fırında yapılacak ekmekler Suriyeli mültecilere ulaştırıldı.ÖĞRETMENLERİN PAYI BÜYÜK

Asfa Koleji Eğitim Kurumu’nun Suriye’deki mülteciler için başlattığı kampanya da öğrenci velileri ile öğretmenlerin de büyük katkısı oldu. Kampanya’dan etkilenen bazı velilerin onlarca koli yiyecek ve çocuk malzemesi bağışladığını ifade eden Yağcı, okul öğretmenlerinin de yaptıkları maddi yardımların yanı sıra kampanyayı sınıflarında anlatarak gündemde kalmasını sağladıklarını kaydetti. Başarılı kampanyadan dolayı İHH, Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Berna Uysal'a plaket verdi.


İlgili haberler
Tümünü gör
Afganistan’da 8 bin kişiye yardım
Afganistan’da 8 bin kişiye yardım
Başlattığı acil yardım kampanyası ile birlikte Afganistan’da yaklaşık 8 bin kişiye gıda paketi ulaştıran İHH, Afgan halkının mağduriyetini giderebilmek için hayırseverlerin desteklerini bekliyor.
Ekipler depremin vurduğu Haiti’de
Ekipler depremin vurduğu Haiti’de
Haiti’de meydana gelen depremin ardından harekete geçen İHH Afet Yönetim Birimleri, deprem bölgesine ulaştı. Ekipler ilk etapta 550 depremzede aileye kumanya ve hijyen paketi yardımında bulundu.
İHH'dan Filistin'e acil yardım
İHH'dan Filistin'e acil yardım
İHH, Filistin’de artan saldırılar sonucu desteğe ihtiyaç duyan Filistinliler için “Gazze’ye Umut Ol” Acil Yardım Kampanyası başlattı. Kampanya ile birlikte barınma, gıda yardımı, ilaç desteği, sağlık yardımı, mazot desteği gibi alanlarda ihtiyaçların giderilmesi sağlanacak.