AYDER; Suriye ve Gazzeli yetimlerle 2 bin fidan dikti
İHH İnsani Yardım Vakfı'nca başlatılan "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyası kapsamında, aralarında Suriyeli ve Gazzeli yetimlerin de bulunduğu 100 çocuk Konya'da 2 bin fidan dikti.
Türkiye 07.03.2013

İHH Gönüllülerinden oluşan Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) Başkanı Hidayet Yılmaz, yaptığı açıklamada; "Yetimler Dayanışma Günleri" programını, İHH ile birlikte gerçekleştirdikleri "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyası kapsamında düzenlediklerini söyledi.

Yılmaz, bu çalışmayla 39 ülkede eğitim, sağlık, sosyal yardım ve kültürel destek alanlarında 230 proje ile 30 bin yetim çocuğa ulaşmayı planladıklarını belirtti.

Her geçen gün daha da betonlaşan, soğuklaşan ve yalnızlaşan dünyanın doğa sevgisini çocuklara aşılamakla olumlu yönde değişeceğini ifade eden Yılmaz, "Minik yavrularımızın dikeceği fidanlar, onlarla birlikte büyüyecek ve geleceğin bilgi, sevgiyle yeşeren dünyasının iki güzel dostu olacak" dedi.

"Toprağa yeşil bir fidan, kalplere sıcak bir selam" sloganıyla düzenlenen etkinlikte, Konya'da kalan aralarında Suriye, Özbekistan ve Gazze'den yetimlerin de bulunduğu 100 çocuk, belediye görevlileri ve gönüllülerle 2 bin fidanı toprakla buluşturdu. Etkinlikte katılımcılara pilav, et ve ayran ikram edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.