Ayraçlarla kuyu açtırıyorlar
Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönülleri, kendi imkânlarıyla yaptıkları ayraçları satarak, Afrika’ya kuyu açtırıyor.
Türkiye 22.02.2014

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) öncülüğünde bir araya gelen ve Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönülleri yaptıkları çalışmalarla vatandaşların takdirini topluyor.

Yaptıkları çalışma sonrasında elde ettikleri paralarla İHH öncülüğünde Afrika’da kuyu açtırmayı amaçlayan Adıyaman Üniversitesi öğrencileri, “Bugün bizler sağlıklı şartlarda hayatımızı sürdürürken, Afrika’da su sıkıntısı çeken susuzluktan dolayı ölen binlerce insan var. Bu insanlara yardım yapılması halinde belki de yaşamlarını sürdürmeleri için katkı sağlanmış olunacak. Bizlerde Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in, ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ düsturuyla hareket ederek, bir kampanya başlattık. Kendi imkânlarımız ölçüsünde elde ettiğimiz ürünleri satarak, Afrika’da yaşayan kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Bu etkinliğimizin birçok vatandaşımız tarafından desteklenmiş olması bizleri mutlu ediyor. İnşallah vatandaşlarımızın katkılarıyla yardıma muhtaç olan Afrikalı kardeşlerimize Adıyaman’dan el uzatacağız. Bu etkinliğimizin vatandaşlar tarafından desteklenmesini düşünerek, kampanyamızın çıtasını daha da büyüteceğiz” açıklamasını yaptı.

YADER Kadın Komisyon Başkanı ve İHH Gönüllüsü Zeliha Çil, “Adıyaman İnsani Yardım Derneği olarak Afrika’da açacağımız dördüncü su kuyusuna verdiği desteklerinden dolayı Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönüllerinin çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.