Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Bahçelievlerden Yemen’e yardım

İHH İnsani Yardım Vakfı Bahçelievler Temsilciliği, Yemen için bağışta bulunan Ümmetin Gençleri ekibine ve Özel On Adım Eğitim Bilimleri Okulları’na teşekkür plaketi verdi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Bahçelievler Temsilciliği, insani krizin ölümcül boyutlara ulaştığı Yemen için bağış yapan Ümmetin Gençleri ekibine ve Özel On Adım Eğitim Bilimleri Okulları’na teşekkür beraatı ve plaket verdi. 

İHH İnsani Yardım Vakfı Bahçelievler Temsilcisi Hasan İrkilmez, dernek merkezinde düzenlenen programla insani krizin yaşandığı Yemen’deki çocuklara ulaştırılması için bağışta bulunan Ümmetin Gençleri ekibi adına Ali Gül'e ve Özel On Adım Eğitim Bilimleri Okulları Genel Müdürü Mehmet Akif Özsoy’a teşekkür plaketi verdi. Yemen'deki insanlık dramına dikkat çeken İrkilmez, yardımların devam etmesi yönünde çağrıda bulundu.

604397145769.jpg

Programa Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Bahçelievler İlçe Müftüsü Yunus Acar, İHH Genel Merkez Fon Toplama ve Kaynak Geliştirme Birim Başkanı Hacı Bayram Şahin ve Fatih Eyce ve bağışçı ve gönüllüler katıldı. 

Ümmetin Gençleri ekibinin kermes yaparak topladığı 100 bin TL’lik yardım Yemen’deki acil yardım çalışmalarına; Özel On Adım Eğitim Bilimleri Okulları’nın 50 bin TL’lik yardımı ise Yemenli bebeklerin mama ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

“Kalemin İzinde Sınırları Aşmak”
İHH İstanbul Kadın Kolları tarafından Nepal İslam Kültür Merkezi yararına düzenlenen "Kalemin İzinde Sınırları Aşmak" başlıklı hat sergisi, Türkiye Yazarlar Birliği’nin İstanbul Şubesi’nde açıldı.
23.09.2019
'Gençler Yetim Kardeşlerine Sahip Çıkıyor'
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile İHH İnsani Yardım Vakfı arasında “Gençler Yetim Kardeşlerine Sahip Çıkıyor” projesi için yapılan işbirliği protokolü yenilendi.
12.09.2019
85 miniğe sünnet organizasyonu
İHH ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği tarafından, Suriye'nin Fırat Kalkanı bölgesinde yer alan Karaköprü, Siccu ve Elbil kamplarında sünnet organizasyonu düzenlendi.
28.08.2019

SON HABERLER

 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • Yemenli öğrencilere kırtasiye desteği
  22.10.2019
  İHH, krizin devam ettiği Yemen’in 9 farklı bölgesinde eğitimlerini zor şartlar altında sürdürmeye çalışan 6 bin 500 öğrenciye kırtasiye desteğinde bulundu.
 • Tel Abyadlı sivillere yardım
  22.10.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Tel Abyad ilçe merkezinde sivillere insani yardımda bulundu.
 • İdlib’e 20 araçlık yardım
  21.10.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Fetih-Der ile Özgür-Der tarafından savaş mağduru siviller için Suriye'nin İdlib bölgesine 20 araçlık insani yardım malzemesi gönderildi.
 • II. Aile Hayatı Konferansı gerçekleştirildi
  18.10.2019
  Lübnan Ghirass Toplum Gelişimi Kurumu, İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte İstanbul’da “Anlattığımız Hikâyeler” II. Aile Hayatı Konferansı’nı düzenledi. Konferansa 40’dan fazla ülkeden katılım sağlandı.