Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Bahçelievlerden Yemen’e yardım

İHH İnsani Yardım Vakfı Bahçelievler Temsilciliği, Yemen için bağışta bulunan Ümmetin Gençleri ekibine ve Özel On Adım Eğitim Bilimleri Okulları’na teşekkür plaketi verdi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Bahçelievler Temsilciliği, insani krizin ölümcül boyutlara ulaştığı Yemen için bağış yapan Ümmetin Gençleri ekibine ve Özel On Adım Eğitim Bilimleri Okulları’na teşekkür beraatı ve plaket verdi. 

İHH İnsani Yardım Vakfı Bahçelievler Temsilcisi Hasan İrkilmez, dernek merkezinde düzenlenen programla insani krizin yaşandığı Yemen’deki çocuklara ulaştırılması için bağışta bulunan Ümmetin Gençleri ekibi adına Ali Gül'e ve Özel On Adım Eğitim Bilimleri Okulları Genel Müdürü Mehmet Akif Özsoy’a teşekkür plaketi verdi. Yemen'deki insanlık dramına dikkat çeken İrkilmez, yardımların devam etmesi yönünde çağrıda bulundu.

604397145769.jpg

Programa Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Bahçelievler İlçe Müftüsü Yunus Acar, İHH Genel Merkez Fon Toplama ve Kaynak Geliştirme Birim Başkanı Hacı Bayram Şahin ve Fatih Eyce ve bağışçı ve gönüllüler katıldı. 

Ümmetin Gençleri ekibinin kermes yaparak topladığı 100 bin TL’lik yardım Yemen’deki acil yardım çalışmalarına; Özel On Adım Eğitim Bilimleri Okulları’nın 50 bin TL’lik yardımı ise Yemenli bebeklerin mama ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

İyiliğin hikayesini çektiler
İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri ortaokul ve liseler arası İyilik Olsun Video Yarışması’nın kazananları, ödüllerini düzenlenen törenle aldı.
21.05.2019
Yeşil Cami’den Çad’a su kuyusu
Bayrampaşa Yeşil Cami İlme Hizmet Vakfı, Çad’a su kuyusu açılması için İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağışta bulundu.
20.05.2019
İyilik Olsun yarışması finalistleri belli oldu
İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri ortaokul ve liseler arası İyilik Olsun Video Yarışması’nın finalistleri belli oldu.
15.05.2019

SON HABERLER

 • Kurban'da 90 ülke ve bölgedeyiz
  02.07.2019
  İHH, 27 yılın verdiği tecrübe ile kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “İyilikte Payınız Olsun” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 90 ülke ve bölgesine yola çıkacak.
 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • İzmir’den Suriye’ye yardım
  06.07.2019
  İzmir İHH İnsani Yardım Derneği ve Memur-Sen öncülüğünde temin edilen insani yardımların bulunduğu 4 TIR, Suriye'deki çadır kentlerde yaşamını sürdüren mültecilere dağıtılmak üzere yola çıktı.
 • Yemen’de kolera ile mücadele
  05.07.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Yemen’deki savaşın yanı sıra kolera ile mücadele etmek zorunda kalan sivillere ilaç desteğinde bulundu, bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi.
 • İhtiyaç sahiplerine buzdolabı
  01.07.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca temin edilen buzdolabı ve gıda kolileri, Kilis'te yaşayan ihtiyaç sahibi Suriyelilere dağıtıldı.