Balıkesir’de Mavi Marmara için anma gecesi
Mavi Marmara ve Gazze'ye özgürlük filosu dualarla anıldı.
Türkiye 02.06.2012

29 Mayıs’ta Balıkesir Elit Asya Hotel’de Mavi Marmara Gecesi yapıldı. Programda Merkez Paşa Camii Müezzini Nafiz Duman Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin ve edilen duaların ardından Mavi Marmara tanıtım videosu ve Fransız yönetmenin “Mavi Marmara” adına çekmiş olduğu kısa film izlendi.

Daha sonra İHH Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülden Sönmez Hanım’ın Özgürlük Filosu ile ilgili konferansı başladı. Sönmez; Mavi Marmara’ya İsrail saldırısıyla “Akdeniz'deki yolculuk boyunca hiçbir kişisel hesabın, oradaki yolcuların kalplerine girmediğini ifade ederek, bereketin mucizesini burada aramak gerektiğini” belirtti.

Şahitliğin, şahadetin sorumluluk verdiğini anlatan Sönmez, "Unutmamak lazım, unutturmamak lazım diyorlar. Eğer kalbinizde başka bir hesap yoksa Allah siz isteseniz de unutturmaz. Biz Müslümanlar için bu yaşam biçimidir. Biz davamıza Rabbimizin emirleri dışında hiçbir şey katmayız" dedi.

Program bitiminde Tahlil Yayınlarından çıkan Asasız Musaların Destanı Mavi Marmara adlı kitabın satışı gerçekleştirildi. İHH tanıtımı için broşür ve dergiler dağıtıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.