Başakşehir’de yetimler için “Çocuk Şenliği”
İHH’nın İstanbul Avrupa Yakası’nda bakımını üstlendiği yetim çocuklar için “Çocuk Şenliği” düzenlendi
Türkiye 31.05.2016

İHH’nın İstanbul Avrupa Yakası’nda bakımını üstlendiği yetim çocuklar için “Çocuk Şenliği” düzenlendi.

İHH İnsani Yardım Vakfı, havaların ısınması ile birlikte mesire alanlarında yetim çocuklara yönelik her yıl “Çocuk Şenlikleri” adıyla düzenlediği etkinliklere devam ediyor.

“Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında düzenlenen şenlikte İstanbul’un Avrupa yakasında desteklenen yetimler ve aileleri, unutamayacakları bir gün yaşadı. Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen “Çocuk Şenlikği”ne bu yıl 375 yetim çocuk ve aileleri katıldı.

Yetimler, çocukluklarını doyasıya yaşadı

Programa kahvaltıyla başlayan çocuklar, daha sonra oyun alanlarında gönüllerince eğlendi. Kimisi şişme oyun alanlarında kimisi de çuval çekme ve halat yarışlarında stres atan yetimler; Osmanlı macunu, patlamış mısır ve pamuk şekerleri yiyerek çocukluklarını doyasıya yaşadı.

“Yetim sevindirmek kutsal bir olay”

Programın ardından yetim çocuklar; Muhammet Yiğit, Ahmet Emin ve Abdülkerim Akçayoğlu’nun anneleri Arzu Akçaoğlu, İHH Muhabiri’ne duygularını şu şekilde dile getirdi:

“Çocuklarım ve diğer yetim aileleri adına bugün burada olmaktan çok mutluyum. İHH’ya çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Çocuklarımın içi şuan sevgi dolu, etrafında onlara sahip çıkabilecek insanlar olduklarının farkındalar ve bundan çok mutlular. Çocukları mutlu etmek çok kutsal, Rabbim inşallah emeği geçen herkese ahirette mükâfatını versin.”

İHH Yetim Birimi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyona İHH İstanbul temsilcilikleri de destek verdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.