Başımız sağ olsun
Yetim kızımız Yemn'e Allah'tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyoruz.
Ortadoğu, Türkiye, Yemen 22.12.2012

İHH’nın sponsor aile sistemi ile desteklediği Yemenli 8 yaşındaki yetim kızımız Yemn geçirdiği ani kalp krizi nedeniyle vefat etti.

Asker olan babasını 2009 yılında kaybeden 8 yaşındaki Yemn Ali Abdullah Salih El-Magrib annesi ve 3’ü kız 3’ü erkek 6 kardeşi ile birlikte Yemen’in başkenti San’a’da yaşıyordu.

Geçtiğimiz hafta aldığımız acı bir haberle 8 yaşındaki Yemn’in geçirdiği ani kalp krizi nedeniyle kısacık yaşamına gözlerini yumduğunu öğrendik.

İHH İnsani Yardım Vakfı olarak kızımız Yemn’e Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Çocuk ölümlerinin oldukça sık görüldüğü Yemen’de UNICEF verilerine göre yetersiz beslenme nedeniyle 5 yaş altı her 8 çocuktan biri ölüm tehlikesi altında bulunuyor. Ayrıca 5 yaş altı çocukların yarısından fazlasında zihinsel ya da fiziksel gelişim bozukluğu görülüyor.

İHH Yemen’de200 yetim çocuğu sponsor aile sistemi ile düzenli olarak destekliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.