Batman’dan Haiti için anlamlı bağış
Batman’daki sivil toplum kuruluşları depremin yaşandığı Haiti için bir yardım çalışması başlattı. Çalışmanın sonunda Haiti için 53 bin 877 TL bağış toplandı. Bu bağış Haiti’ye ulaştırılmak üzere İHH’y
Güney Amerika, Haiti, Türkiye 07.04.2010

Batmanlılar, kendilerinden binlerce kilometre ötede olan Haiti’yi unutmadı. Batman’daki sivil toplum kuruluşları 12 Ocak 2010 tarihinde meydana gelen deprem afetinde zarar gören ailelere destek olmak amacıyla, kendi aralarında bir yardım çalışması başlattı. 

 “Haiti Uzak Değil” sloganıyla başlatılan çalışma duyarlı vatandaşların da desteğiyle kısa sürede amacına ulaştı. Memur-Sen, KESK, Mazlum-Der, İHD, Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu, Eğitim-Bir-Sen, Eğitim-Sen, Batman Ticaret ve Sanayi Odası ve Batman Eczacılar Odası gibi sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri ve odaların destek vermesiyle 53 bin 877 TL toplandı. Toplanan bu bağış, Haiti halkına ulaştırılmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı’na teslim edildi.

Kendimizi sorumlu hissettik

STK’lar tarafından oluşturulan ‘Haiti Uzak Değil’ kampanyası Batman Yürütme Kurulu Sözcüsü Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argünağa, Haiti halkına yardım etme konusunda kendilerini sorumlu hissettikleri için böyle bir kampanyaya giriştiklerini belirtti. 


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.