BDP ve İHH son gelişmeleri ele aldı
İHH ve BDP yetkilileri bir araya gelerek son gerginlikleri masaya yatırdı.
Suriye 17.08.2013

Son günlerde Suriye Kürdistan’ı üzerinden oluşturulan gerginliklerin ve beraberinde Özgür-Der’e yapılan saldırıları müzakere etmek amacıyla İHH İnsani Yardım Vakfı Yetkilileri BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bir araya geldiler

Karşılıklı heyet halinde yapılan görüşmede insani yardım konularında etnik herhangi bir ayrım yapılmadığı, İHH yetkilileri tarafından özellikle belirtilerek yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve beraberindeki heyet, Baas rejiminin başından itibaren Kürtlere karşı imha ve inkar siyasetini izlediğini, yüzbinlerce Kürdün Suriye’de kimliksiz bırakıldığını, Suriye direnişinin başlaması ile birlikte Kürtlerin de hakları için mücadele verildiğini belirterek, Suriye direnişini bir bütün olarak desteklediklerini ifade etti. Baskı ve zulme karşı muhalif hareketlerin birlikte hareket etmelerinin önemli olduğunu ve bu noktada çalışılması gerektiğinin altını çizdi.Görevini yapan gazetecilerin de yanlış bilgilerle hedef yapılmasının haksızlık olduğunu belirten Yıldırım, bu durumunda düzeltilmesi gerektiğini söyledi

İstanbul’da gerçekleşen görüşmede İHH yetkilileri dünyanın 136 bölgesinde faaliyet gösterdiklerini ifade ederek, Suriye dahil dünyanın hiç bir yerinde etnik, dil, din ayrımı yapmadan yardımları sürdürdüklerini ve Suriye’de Esed’e karşı verilen direnişte Suriye Kürdistanı’na da baştan beri yardım yapıldığını söyledi. Özgür-Der başta olmak üzere kurumlara saldırının asla kabul edilemeyeceğini ve İslami camianın bu tür saldırılar karşısında birlik içerisinde hareket edeceği vurgulandı...

BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ise sivil kurumlara yönelik saldırıların kabul edilemeyeceğini ifade ederek herkesin bu gibi durumlarda daha hassas olması gerektiğinin önemli olduğunu ve bu noktada BDP olarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.