Bem-Bir-Sen’den Suriye’ye Yardım
Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası tarafından (BEM BİR SEN) Konya İHH İnsani Yardım Derneği’ne 90 Bin Türk Lirası değerinde hediye çeki verdi.
Suriye, Türkiye 15.03.2016

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası tarafından (BEM BİR SEN) Konya İHH İnsani Yardım Derneği’ne 90 Bin Türk Lirası değerinde hediye çeki verdi.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM BİR SEN) Konya İHH İnsani Yardım Derneği’ne 90 Bin Türk Lirası değerinde hediye çeki verdi. Konya Bera Otelde düzenlenen basın toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Bem-Bir-Sen Başkanı Sait Kozoğlu ve Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal katıldı. 

Bem-Bir-Sen Başkanı Sait Kozoğlu, “Bem-Bir-Sen, ülkemizin en etkili memur sendikası ve milletimizin teveccühünü kazanmış muteber bir sivil toplum kuruluşudur. Asil medeniyetin asil örgütü olan Bem-Bir-sen olarak yeni Türkiye'yi inşa etmeye, Büyük Türkiye idealini gerçekleştirmeye yönelik faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Üstlendiğimiz misyon ve vizyonumuz doğrultusunda herkesin derdini dert edindik. Çıktığımız bu kutsi ve soylu sendikal mücadelemizde hiçbir zaman geriye dönmeyi asla düşünmedik; daima ilerledik” diye konuştu. 

Mazlumların her zaman yanında olduklarını ifade eden Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal ise, “Arakan'dan, Somali'ye; Doğu Türkistan'dan Mısır'a, Suriye'den, Irak'a, Çeçenistan'dan Balkanlara yer kürenin her yerinde Batı emperyalizminin zulmüne maruz kalmış tüm kardeşlerimizin, dünya mazlumlarının ulusal ve uluslararası kamuoyu nezdinde tutan elleri, haykıran güçlü sesi olduk. 

İHH olarak mazlum kardeşlerimiz için her geçen gün yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Özellikle Suriye’de yaşanan bu vahşete duyarsız kalmayan tüm Bem-Bir-Sen üyelerine teşekkür ediyorum.’’ dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.