Beylikdüzü İHH Gönüllülerinden Yetim Gecesi
"Yetim Gecesi programı ve Kermesi" yoğun ilgi gördü.
Türkiye 16.05.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı Beylikdüzü Gönüllülerinin düzenlediği “Yetim Gecesi programı ve kermesi” yoğun ilgi gördü.

Gecede bir konuşma yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç “Yetimlerimize sahip çıkmanın ehemmiyeti” üzerine kısa bir konuşma yaptı. İHH’nın yetimlere yönelik çalışmalarının ve projelerinin artarak devam ettiğini aktaran Oruç, “İHH olarak sürdürdüğümüz yetim sponsor aile projesi halka halka büyüyor. Öte yandan binlerce yetim halen yardım elinin uzatılmasını ve bir aileye kavuşmayı bekliyor. Sizler o çocuklar için bir umut oluyorsunuz aslında. Yetimlere sponsor olmak isteyen şahıs, kurum veya kuruluşlar vakfımıza müracaat ederek Türkiye içinde veya dünyanın farklı bölgelerindeki yetimlere aylık 90 TL ödeyerek sponsor aile olabilir” dedi.

Beylikdüzü Belediye başkanı Yusuf Uzun’un konuşmasını, Araştırmacı Yazar Abdurrahman Dilipak’ın coşkulu konuşması takip etti.

Ayrıca Endonezya Açe İstanbul Yetimhanesi’nden Üniversite eğitimi için Türkiye’ye gelen Yuna, öğrendiği Türkçesi ile kendilerine destekte bulunan herkese teşekkürlerini iletti.

Gönüllüler adına konuşan Hatice Naç Hanımefendi ise yakın zamanda katıldığı Pakistan, Keşmir yetimhane ziyaretindeki izlenimlerini ve duygularını aktardı.

Sinevizyon gösterimi ardından Minik Süvariler Çocuk Akademisi hafızlık bölümü öğrencilerinin yetim ilahileri ile devam eden programa Sanatçı Mikâil de birbirinden güzel eserleri ile katkıda bulundu.

Işıldak Kültür Sarayı’nda gerçekleşen renkli program yetimler yararına yapılan açık artırma, Umre ve hediye CD çekilişleri ile son buldu. 

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü
19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü
Azim ve fedakarlıkları ile dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışan, bu uğurda hayatını kaybeden, yaralanan tüm insani yardım çalışanlarının 19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü’nü kutluyoruz.
Kosova’dan İHH’ya teşekkür
Kosova’dan İHH’ya teşekkür
Kosova Kurtuluş Ordusu (UÇK) Savaş Gazileri Derneği, Kosova’ya verilen destekten dolayı İHH’ya teşekkür belgesi verdi.
Gazze’ye Kurban yardımı
Gazze’ye Kurban yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde 6 bin 500 yoksul aileye Kurban eti dağıttı.