Bilecikli öğrencilerden yetimlere destek
İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın desteği ile başlattığı 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' kampanyasına Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki Fen Lisesi öğrencilerinden destek geldi.
Türkiye 10.12.2013

Savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık gibi sebeplerle Türkiye'de ve dünyada babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetimlerin günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli öğrenciler tarafından karşılanmasını, bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline gelmesini hedefleyen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası yetimlere umut olmaya devam ediyor.

Bilecik’te Bozüyük Fen Lisesi’nin 7 ayrı sınıfında okuyan öğrenciler bir araya gelerek okullarındaki her sınıfa İHH’nın Yetim Destek Kolisinde gönderdiği yardım kutularını dağıttı. Kampanyayı tanıtmak için okullarını afişlerle donatan öğrenciler arkadaşlarını da harekete geçirerek "cömertlik kutusu” kurdu. Öğrenciler topladıkları yardım ile 7 yetim çocuğa sponsor oldu.

Çocukların küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetişmelerine katkıda bulunan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyası ile daha fazla yetime destek sağlanması ve yetim çocuklara yönelik yardımların yaygınlaştırılması hedefleniyor.
 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.