Bitlis İHH'dan Yetim Giydirme Programı
Bitlis İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Ramazan çalışmaları kapsamında Tatvan ilçesinde yetim çocuklar için iftar yemeği organize edildi, yetim giydirme programı düzenlendi.
Türkiye 30.06.2016

İHH İnsani Yardım Vakfı, Ramazan çalışmaları kapsamında yetim yavruları da unutmadı.

Program kapsamında Tatvan’da bulunan yetim, yetim aileleri, Suriyeli aileler ve maddi durumu iyi olmayan 260 aileye iftar yemeği verilirken, program kapsamında ise yine ilçedeki 200 yetim çocuğa giyim yardımı yapıldı.

yetim-giydirme-ramazan-1.jpg

Giyim yardımları için mağazaya götürülen ve kendi giysilerini kendileri seçen yetimler, büyük sevinç ve mutluluk yaşadıkları gözlendi.

Mazlumların sahibi bir dinin mensuplarıyız”

Yetimlere ayrı bir önem verdiklerini belirten Muzaffer Taşcan şunları söyledi:

“Yetimler Allah’ın topluma emri ve emanetleridir. Onların sahipleri, koruyup kollayıcıları Allah ve Resulü’nün emriyle bizleriz. Bu hem kutlu bir görev hem de zorlu bir görevdir. Mazlumların sahibi bir dinin mensupları olarak bütün Müslümanlara ve Müslüman sivil toplum kuruluşlarına ciddi sorumluluklar düşmektedir.”

yetim-giydirme-ramazan-2.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.