Boğaziçili öğrenciler Filistin için tek yürek
Gemilerle Gazze’deki ambargoyu delmeyi amaçlayan çalışmaya bir destek de Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerden geldi. Boğaziçili öğrenciler, geliri İHH’nın Filistin çalışmasına bağışlanmak üz
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 10.04.2010

İHH’nın Gazze halkına uygulanan ambargoyu delmek için başlatmış olduğu gemi çalışmasına üniversite öğrencilerinden de destek geldi. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, 2 gün süren bir kermes düzenledi. Kermesten elde edilen gelir, “Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım” projesine bağışlandı.

1 – 2 Nisan 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen kermeste, öğrencilerin kendi yaptıkları gıda ürünleri, kitap, atkı ve  çevre esnafının katkılarıyla elde edilen ürünler satışa sunuldu. Kermese destek veren herkese teşekkür eden Boğaziçili öğrenciler, "Yarım hurma ile de olsa ateşten sakınınız" Hadis-i şerifinden ilhamla kermesin adını "yarım hurma"  koyduklarını belirttiler. 

Öğrenciler, kermeste toplanan yardımın maddi açıdan önemli olmasa da manevi olarak insani duyarlılığı arttırdığını vurguladılar. Filistinli kardeşlerine ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya devam edeceklerini bildiren öğrenciler, tüm İslam dünyasını Filistinlilere bu zorlu mücadelelerinde destek vermeye çağırdılar. 


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.