Bolu 100 yetime ulaşmayı hedefliyor
Bolu’da İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek için toplantı düzenlendi.
Türkiye 02.03.2013

Yetimlere yönelik çalışmaları daha verimli hale getirmek için Bolu İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen toplantıda ihtiyaç sahibi yetimlere nasıl ulaşılacağı istişare edildi.

Toplantıda konuşan dernek başkanı Fethi Sarımsakçı şu an 26 yetim ve ailesine yardımda bulunduklarını, ilk hedeflerinin Bolu’da yaşayan 100 yetime ulaşmak olduğunu belirtti. Sarımsakçı “Yetimlere ulaşma yollarını araştırıp bu sayıyı çoğaltmamız gerekiyor” dedi.

Ayrıca toplantıda derneğin yetimlere yönelik gerçekleştirdiği faaliyetlerden de bahsedildi. Sadece maddi açıdan değil manevi açıdan da yetim ve ailelerinin yanında bulunduklarını söyleyen dernek başkanı onların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

Yetim çalışmaları kapsamında hedeflerin belirlendiği toplantı, Yetim Dayanışma Günleri’nde yetim çocuklara ve ailelerine Bolu genelinde yapılacak faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerin ardından son buldu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.