Bosnalı ve Somalili çocuklar uçurtmalarını dünya barışı için uçurdu
Savaş ve yoksulluktan en fazla etkilenen coğrafyaların masumları, yetim çocuklarımız da uçurtma şenliğindeydi.
Türkiye 28.05.2013

Bosna Hersek ve Somali’den gelen yetimlerimiz bir hafta boyunca tarihi ve kültürel yerleri ziyaret ettiler. Akvaryum ve lunaparkta doyasıya eğlenen çocuklarımız Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile Küçükçekmece Göl Kenarı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Misafir çocuklar yemeğin ardından Başkan Aziz Yeniay’la birlikte uçurtma uçurarak keyifli anlar yaşadı. Çocuklara moral ve motivasyon kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte çocuklarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde düzenlenen 10. Uçurtma Şenliği'nde birbirinden renkli uçurtmalar gökyüzünü süsledi. Yetim çocuklarımızla uçurtma uçuran Aziz Yeniay ; “Sabah binlerce bisiklet severle yola çıktık ve buraya geldik. Sonrasında uçurtmalarımızı saldık gökyüzüne. Dünyanın dört bir yanından gelen yetim çocuklarımız burada. Onların üzüntülerini bir nebze olsun azaltmak için uğraştık. Aynı zamanda da kaybolan uçurtma kültürünü yaşatmak istedik.”diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Bosnalı ve Somalili yetim çocuklarımız Türkiye’deki yaşıtlarıyla birlikte uçurtma uçurarak tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları verdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.