Bosnalı yetimin başarı hikâyesi
İHH İnsani Yardım Vakfı sponsorluğu ile Dünya Karate Şampiyonası’na katılan yetenekli Naida ülkesine büyük bir başarı hikâyesi ile döndü.
Bosna-Hersek 09.11.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın sponsor aile sistemi kapsamında Türkiyeli hayırseverler tarafından desteklenen Bosnalı yetimlerden Naida Kaljanac, Dünya Karate Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı.

Yarışmalara İHH sponsorluğunda katılan 9 yaşındaki Naida, 10-13 Ekim tarihlerinde İtalya’nın Venedik kentinde düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’nda (World Karate Championship for Junuor and Cadets) ikincilik elde ederek gümüş madalyanın sahibi oldu.

2007 yılında babasını kanser nedeniyle kaybeden Naida annesi ve kızkardeşi ile Saraybosna’da yaşıyor. 2011 yılından beri İHH’nın sponsor aile sistemi kapsamında Türkiyeli bir aile tarafından düzenli olarak desteklenen Naida eğitiminin yanı sıra profesyonel spor yaşamını da sürdürebiliyor.

Old Town adlı bir karate kulübünün aktif üyesi olan Naida, 2011 yılından beri katıldığı turnuvalarda 12’si altın olmak üzere toplam 20 madalya kazandı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.